28 sierpnia 2016 r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj ostatnia w tym roku msza św. wakacyjna o godz. 20.30. Od czwartku kancelaria parafialna będzie czynna znów według całorocznego rozkładu: od poniedziałku do soboty od 9.00 do 11. oraz od poniedziałku do czwartku od 16.00 do 17.30

 2. W środę o godz. 17.00 spotkanie katechetów naszej parafii, a na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich przedstawicieli wspólnot, grup, ruchów religijnych na spotkanie rady wspólnoty wychowawczo-duszpasterskiej.

 3. Także w środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30, a z racji miesięcznego wspomnienia św. Jana Bosko po każdej mszy ucałowanie relikwii.

 4. W czwartek, 1 września przypada 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji osób poległych w obronie naszej Ojczyzny. Również tego dnia przypada 58. rocznica wybuchu pocisku przy al. Niepodległości, gdzie zginęło jedenaścioro dzieci. Zapraszamy w tym dniu na modlitewny apel pamięci o godz. 20.30 przy krzyżu na al. Niepodległości. Będziemy polecać Bogu ofiary tej tragedii, ich rodziny oraz ofiary II wojny światowej.

 5. Czwartek to także dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. O godz. 8.00 msza św. dla wszystkich uczniów.

 6. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  – w I czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin oraz Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie wieczorna Eucharystia na rozpoczęcie nowego roku ministranckiego.

  – w I piątek miesiąca odwiedziny chorych z sakramentami od godziny 8.00. Dla dzieci spowiedź o 16.15 i msza św. o godz. 16.30. Młodzież oraz osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania ich rodziny zapraszamy na nabożeństwo z okazją do spowiedzi na godz. 19.00. Po nabożeństwie spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniem do bierzmowania.

  w I sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

 7. W sobotę, 3 września zapraszamy wszystkich biegaczy, sportowców i maratończyków, którzy biorą udział w 26. Półmaratonie Philipsa. O godz. 18.00 odbędzie się msza święta, partycypująca w niedzieli, w intencji wszystkich biegających, a odprawi ją sportowiec ks. Piotr Pączkowski.

 8. Także w sobotę o godz. 19.00 w naszej świątyni, odbędzie się Narodowe czytanie dzieła Henryka Sienkiewicza „Quo vadis” – książki o zwycięstwie prawdy, miłości i wiary. Będzie czytany ostatni rozdział tego dzieła. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają prezentowany fragment w formie książki. Szczegóły: KLIKNIJ».

 9. W przyszłą niedzielę, 4 września na mszy św. o godz. 12.30 dokonamy poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów, a po mszy św. o godz. 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po wymianie tajemnic różańcowych odbędzie się spotkanie wszystkich zelatorów.

 10. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. obszerny artykuł o „Ince” – Danucie Siedzikównie, a także opisy niemieckich zbrodni w Polsce. Miesięcznik „Arka” poświęcony jest krzyżom Polski.

 11. Zapraszamy do naszej biblioteki. Polecamy m.in. książki o tematyce biblijnej autorstwa o. Jose Maniparamblila.

 12. W związku z dużym zainteresowaniem jednodniową pielgrzymką do Częstochowy, ks. Janusz organizuje jeszcze jeden taki wyjazd w dniu 1 października. Zapisy w kancelarii oraz przez internet. KLIKNIJ TUTAJ»

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Janusz NIEDŹWIADEK, lat 67 z ul. O. M. Kolbe;
+ Krystyna BORYCHOWSKA, lat 58 z ul. Okrzei;
+ Anna ZIELIŃSKA, lat 33 z ul. O. M. Kolbe.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]