Pielgrzymi już w Pile! Zobacz film

O 1. w nocy przybyli do Piły młodzi Szwajcarzy, zdążający na Światowe Dni Młodzieży.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Powitanie w środku nocy miało miejsce na krużgankach oo. kapucynów. Jak informuje Gość Niedzielny, kiedy w końcu pielgrzymi pojawili się przy kościele pw. św. Antoniego, przywitano ich gromkimi brawami. — Młodzi opanowali nawet dachy, wymachując flagami — czytamy.

Pomimo prawie 24-godzinnej podróży, Szwajcarzy mieli jeszcze siłę aby na wspólny taniec. — Takiej imprezy u Kapucynów chyba jeszcze nie było — pisze na twitterze dziennikarz Radia Koszalin, Przemysław Grabiński.


Język nie był żadną barierą. Przyjezdni w kilka chwil opanowali polskie „dzień dobry” i 'siema”. Z francuskojęzycznymi Szwajcarami może swobodnie porozumieć się po angielsku.

Pielgrzymi śpią w domach pilskich parafian. Opiekuje się nimi kilkudziesięciu wolontariuszy. Każdy z czterech dni pobytu jest zaplanowany. Dziś Szwajcarzy pojadą do skansenu w Osieku, gdzie poznają naszą kulturę i tradycję.

» Zobacz cały program Tygodnia Misyjnego»

W sobotę do Szwajcarów dołączy grupa prawie trzystu pielgrzymów z wyspy Guam na Pacyfiku.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://koszalin.gosc.pl/gal/spis/3304827.Przyjazd-pielgrzymow-do-Pily” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]