17 lipca 2016 r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Trwają wakacje. W każdą niedzielę dodatkowa msza św. o 20.30 kończąca się apelem maryjnym. Kancelaria jest czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. od. 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30. Biuro Radia Maryja jest otwarte w piątki w godz. od 10.00 do 13.00.

 2. Dziś odbywa się w naszej parafii I Ogólnopolski Turniej Szachowy „Pamięci Kresowian”. Rozpoczęcie turnieju o godz. 10.00 w sali św. Jana Bosko. Zapraszamy do udziału i kibicowania.

 3. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.

 4. W czwartek, 21 lipca o godz. 21.30 w naszym kościele nocny koncert zespołu Jakaras. Muzycy zaprezentują program „Barok zuchwały”. Wstęp wolny.

 5. W sobotę, 23 lipca wielkie wydarzenie w naszym kościele. Na mszy świętej o godz. 10.00 wieczystą profesję zakonną złożą salezjańscy klerycy. Wśród nich jest nasz parafianin, kl. Konrad Roszczyk. Prosimy o modlitwę w intencji kleryków.

 6. Już wkrótce w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Młodzi pielgrzymi z całego świata zmierzający na spotkanie z papieżem Franciszkiem zawitają także do Piły. Będą wraz z nami przeżywać tzw. Tydzień Misyjny. Piła będzie gościć Szwajcarów i mieszkańców wyspy Guam, leżącej na północnym Pacyfiku. Przez pięć dni od 20 do 25 lipca będą poznawać region i jego mieszkańców. Pomoże im w tym bogaty program zajęć. Wśród atrakcji dla pielgrzymów, są także punkty, w które może włączyć się każdy.

  W piątek, Dzień Miłosierdzia, który rozpocznie się od ewangelizacji na „Płotkach”. O godz. 13.00 mieszkańcy mogą przyłączyć się do wspólnego piknikowania w Parku Miejskim oraz do odmawiania w Godzinie Miłosierdzia Koronki na placu Zwycięstwa, po której młodzi goście wyruszą do „miejsc miłosierdzia”. Natomiast o godz. 21.00 – spektakl „UCIECZKA” grupy teatralnej ze Schwerin na dworcu PKP.

  W niedzielę, pielgrzymi wraz z rodzinami uczestniczą we mszach św. w swoich parafiach. O godz. 18.00 koncert muzyki żydowskiej: zespół Hagada w Parku Miejskim

  W poniedziałek, 25 lipca wszyscy pielgrzymi pojadą do Skrzatusza. Z diecezjalnego sanktuarium młodzi zostaną posłani do Krakowa.

  Szczegółowy rozkład wszystkich spotkań znajduje się na plakatach i naszej stronie internetowej.

 7. Od 20 do 29 października odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Rzymu pod hasłem: „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

 8. Od 14 do 17 sierpnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje biblijne, które wygłosi ojciec Jose Maniparambil. W tym roku nauki będą oparte o Ewangelię wg św. Jana. Zapraszamy do zapisów na stronie: www.rekolekcje.pila.pl.

 9. Ks. Janusz organizuje dwie jednodniowe pielgrzymki: pierwsza – w sobotę, 6 sierpnia do Torunia (aby nawiedzić nowe Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji) oraz do Lichenia. Druga pielgrzymka to wyjazd do Częstochowy w dniu 3 września. Zapraszamy na pielgrzymi szlak! Zapisy w kancelarii.

 10. Odnowa w Duchu Świętym „Nazaret” organizuje jednodniowy wyjazd na rekolekcje do Lichenia, które poprowadzi o. John Bashobora. Odbędą się one 20 sierpnia. Koszt wyjazdu 65 zł. Zapisy w kancelarii.

 11. Jest już przygotowana księga intencji na 2017 rok. Zachęcamy do zamawiania mszy świętych za zmarłych, w rocznice urodzin i ślubu oraz w różnych innych intencjach.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Julianna SUCHACKA, lat 89 z ul. O. M. Kolbe;
+ Władysława JANUZIK, lat 82 z ul. Buczka;
+ Andrzej NISIEWICZ, lat 59 z ul. Wodnej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]