Pilanie za Chrystusem [ZDJĘCIA]

Tysiące wiernych uczestniczyło w głównej procesji Bożego Ciała w Pile.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Tradycyjnie miejskie obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej rozpoczęły się mszą świętą na pl. Zwycięstwa. Eucharystii przewodniczył dziekan Piły, ks. Dariusz Jastrząb, a koncelebrowali ją proboszczowie i księża z Piły.

Homilię wygłosił ks. Dariusz Presnal SDB, proboszcz z salezjańskiej parafii pw. św. Jana Bosko.

— Cichy i pokorny Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie prowadzi swój udręczony lud. Widać wielu cierpiących ludzi, którzy ledwo chodzą. Bolą ich nogi, ale mimo wszystko chcą pójść za Jezusem. Bogu niech będą dzięki — mówił ks. Presnal.

Śpiewy liturgiczne prowadziły dwa pilskie chóry: św. Cecylii z naszej parafii oraz Halka. Akompaniowała im orkiestra dęta. Po raz pierwszy w tym roku msza na placu celebrowana była na podwyższeniu, a nie na ciężarówce, jak to bywało w poprzednich latach.

Tuż po mszy na ulice Piły wyruszyła procesja do czterech ołtarzy, niezmienioną trasą: ul. Piastów, Piłsudskiego, 11 Listopada, Browarną i Ludową do kościoła św. Antoniego.

Oprócz głównej i największej procesji, pozostałe parafie (prócz Świętej Rodziny, św. Antoniego i św. Stanisława Kostki) organizowały obchody Bożego Ciała po ulicach swojej parafii, gromadząc setki wiernych.

Tegoroczna uroczystość wypadła 26 maja i zbiegła się z Dniem Matki.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”]Za zdjęcia serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Zarankowi i firmie Fotozaranek[/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”https://onedrive.live.com/redir?resid=BA04DAFE67746A8E!9581&authkey=!APRcgToAornDrYs&ithint=folder%2cjpg” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]