”Edmund jest tu!”

O niezmarnowanie wielkiej łaski, jaką jest obecność relikwii bł. Edmunda Bojanowskiego, apelowały siostry służebniczki podczas wprowadzenia cząstki błogosławionego.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Miniona niedziela upłynęła pod znakiem błogosławionego Wielkopolanina. Już od porannych mszy siostry służebniczki z Lubonia k/Poznania (ze zgromadzenia, które założył bł. Edmund Bojanowski) przedstawiały jego sylwetkę i zachęcały do modlitwy za jego wstawiennictwem.

Kulminacyjny moment nadszedł na sumie parafialnej. Wówczas salezjanie współpracownicy uroczyście wprowadzili cząstkę kości (relikwie ex ossibus) bł. Edmunda Bojanowskiego.

— Niech on nie stoi w waszej parafii bezczynnie! Idźcie do domów i wszędzie mówcie: „Edmund jest tu!”. To prosty i zwyczajny człowiek, który chce wypraszać łaski. Mimo, że urodził się ponad 200 lat temu to nie próżnuje w niebie! Zauważamy to szczególnie w jego sanktuarium w Luboniu — zachęcała do modlitwy siostra Sancja.

Siostra służebniczka wprost radziła wiernym, aby podczas niesienia relikwii wołali: „Edmund! Wysłuchaj mnie! Mam taką, a taką prośbę! Wysłuchaj mnie!”. Gdy jego relikwie szły z końca kościoła do ołtarza, w świątyni panowało ogromne skupienie.

Po przekazaniu symbolicznym relikwiarza i obrazu proboszczowi parafii, rozległy się gromkie brawa.

— Wierzę, że modlitwa zanoszona za jego wstawiennictwem będzie wysłuchana! Został on błogosławionym, żeby pokazać nam, że i my możemy byś świętymi. Wystarczy pełnić wolę Bożą i za 140 lat będą nas wspominać w jakieś parafii i mówić: „To był człowiek, który ufał Bogu i Bożej opatrzności”. Tak jak bł. Edmund. Wiele w życiu przeżył, nie miał nikogo ani rodziców, ani przyjaciół. Mimo niepowodzeń pełnił wolę Bożą — opowiadała s. Sancja.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”]Posłuchaj co mówiła siostra Sancja:[/span]

Bł. Edmund Bojanowski żył w XIX wieku. To założyciel sióstr służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, twórca ochronek wiejskich na ziemiach polskich, działacz charytatywny i społeczny, a nade wszystko wzór pełnienia woli Bożej i wielki czciciel Matki Bożej.

O jego relikwie postarał się ks. Janusz Zdolski. Motywował ją stwierdzeniem, że charyzmat bł. Edmunda czyli zapatrzenie w dziecko, rodzinę, chorych i ubogich jest szczególnie bliski duszpasterskiej działalności salezjanów w Pile. Czytaj więcej»

Zanim odbyło się wprowadzenie relikwii, cząstkę błogosławionego z lubońskiego sanktuarium odebrała pielgrzymka ponad stu parafian! Odbyła się ona na początku maja. Czytaj więcej»

[span style=”font-size:10px; color:grey;”]Artykuł ukazał się także na stronie Gościa Niedzielnego»[/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”https://onedrive.live.com/redir?resid=BA04DAFE67746A8E!10273&authkey=!ADjeM-7PO0ARATk&ithint=folder%2cJPG” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]