Chwalili Boga śpiewem i tańcem

Na zakończenie Jarmarku św. Janów na scenę na deptaku wkroczyła… młodzież wraz z księżmi!

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Wszystko po to, aby rozruszać pilan ku czci Pana Boga. Tańców, okrzyków i śpiewów nie było końca! Prawie cała ul. Śródmiejska usłyszała, że Jezus jest Panem, a Bóg jest dobry przez cały czas (nawet w wersji angielskiej ).

Całość barwnie i nonszalancko poprowadził ks. Mateusz Chmielewski, wikariusz z parafii Miłosierdzia Bożego w Pile.

— Jesteśmy tutaj, aby uwielbiać Boga za to, że jest światłością świata, a my możemy być dziećmi światłości. Stwórcę można chwalić na różne sposoby także przez spontaniczność — mówi ks. Chmielewski.

Ta spontaniczność cechowała cały, półtoragodzinny wieczór chwały. Co chwilę księża zapraszali do tańca, śpiewów, okrzyków, czy poklaskiwania w dłonie. I to nie tylko do religijnych piosenek. Skoczne rytmy porywały wiernych do … zumby, prowadzonej przez młodych animatorów. Kapłani w sutannach również nie próżnowali.

Nie mogło zabraknąć także słynnego tańca – belgijki. Do hitu zespołu Laïs podskakiwało prawie 50 par.

— Jeśli to przyprowadzi więcej młodych do Pana Boga, to dobrze, że są organizowane takie wieczory radości. Sama podchodzę jednak do tego z dystansem. Do wiary nie można pochodzić trywialnie — uważa Maria Kobuszowska, która przyszła na pilski deptak z ciekawości, zachęcona ogłoszeniami duszpasterskimi.

Aby ewangelizacyjny wymiar spotkanie nie był pominięty, pomiędzy piosenkami były dwa świadectwa. Pierwsze – młodego człowieka, który doświadczył Boga przez śmierć dziadka, a drugie – Wojtka w średnim wieku, który opowiadał o spowiedzi.

Wieczór zakończył się tuż przed godz. 22., błogosławieństwem o szczęśliwą śmierć. W sumie wzięło w nim udział prawie 300 osób. To o 100 więcej niż w zeszłym roku.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”https://1drv.ms/f/s!Ao5qdGf-2gS60yu_MWCZPRT8po5H” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]

[fancy_amp]

[fancy_amp]