26 czerwca 2016 r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”green”]

 1. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, którzy wspierali nasz festyn parafiny. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 11.00.

 2. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 21.00 apel maryjny prowadzi Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 3. ROZPOCZĄŁ SIĘ OKRES WAKACJI. Od przyszłej niedzieli będzie dodatkowa msza św. o 20.30, kończąca się apelem maryjnym. Od piątku, 1 lipca kancelaria parafialna będzie czynna według rozkładu wakacyjnego.

 4. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o naszych księżach: ks. Piotrze Grzymale, ks. Piotrze Szumnym i ks. Piotrze Pączkowskim. Solenizanci odprawią mszę św. o godz. 18.00.

 5. W czwartek miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, którego uczcimy ucałowaniem relikwii po każdej mszy św.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych. Kapłan przyjdzie jednak na każde wezwanie. W tym dniu zachęcamy do spowiedzi szczególnie dzieci i młodzież na mszach św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 7. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. dodatek – film DVD – „Ufam Tobie. Film o miłości, która nie zna granic.

 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o godz. 15.00.

 9. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile dziękując za wsparcie idei budowy hospicjum w Pile zaprasza na koncert „Bodo…tanga”, podczas którego wystąpi poznański zespół „Artefakt”. Koncert 1 lipca o godz. 19.00 w RCK.

 10. Zapraszamy do udziału w I Ogólnopolskim Turnieju Szachowym „Pamięci Kresowian”. Odbędzie się on w naszej parafii 17 lipca. Rozpoczęcie turnieju o godz. 10.00. Zgłoszenia do 10 lipca na stronie: bit.ly/turniejszachy. Szczegóły na plakatach i banerach.

 11. Od 14 do 17 sierpnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje biblijne, które wygłosi ojciec Jose Maniparambil. Wspaniały biblista, niezwykły mówca i wielki przyjaciel Boga powie do nas w tym roku to, co Bóg zawarł w Ewangelii wg św. Jana. Zapraszamy do zapisów na stronie: rekolekcje.pila.pl.

 12. Uczestnicy pielgrzymki rowerowej do Częstochowy zbierają się 4 lipca na pl. Zwycięstwa i o godz. 7.00 wyruszą na I etap do Skrzatusza. Bagaże można zdawać 3 lipca od 19.00 w parafii św. Jana Bosko.

 13. Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej organizuje ośmiodniowy wyjazd na Białoruś i Litwę od 20 do 27 sierpnia. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.

 14. Od 20 do 29 października odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Rzymu pod hasłem: „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Szczegóły również w kancelarii parafialnej.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Barbara LUPA, lat 60 z al. Niepodległości;
+ Jerzy WIĘCKO, lat 55 z ul. Boh. Stalingradu;
+ Piotr MATUSZCZAK, lat 64 z ul. Buczka;
+ Grzegorz CIOŁEK, lat 57 z ul. W. Pola;
+ Łucja NUERNBERG, lat 95 z ul. Świętojańskiej;
+ Wanda JÓŹWIAK, lat 88 z ul. O. M. Kolbe;
+ Teresa PIKULIK, lat 65 z Kotunia;
+ Ludwika KWIATEK, lat 84 z al. Wojska Polskiego;
+ Beata MAREK, lat 48 z ul. O. M. Kolbe.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]