19 czerwca 2016 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Zapraszamy na FESTYN ŚWIĘTEJ RODZINY. Rozpoczęcie w kościele o godz. 14.50 koronką do Bożego Miłosierdzia. Będą zabawy i konkurencje dla dzieci i dorosłych, tańce integracyjne, turnieje w badmintona oraz unihokeja (zapraszamy drużyny rodzinne), turniej szachowy oraz symultana. Około 17.00 odbędzie się pokaz tańców dzieci i młodzieży, koncerty zespołów młodzieżowych, wspólne śpiewnie przebojów z dawnych lat. Na placu kościoła będzie 11-metrowy zamek-zjeżdżalnia, będą stoiska z zabawami dla dzieci; giełda nagród i oczywiście tradycyjnie duży wybór ciast oraz bigos. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości. Spotkanie zakończymy ok. godz. 20.00 apelem maryjnym.

  W intencji sponsorów i ofiarodawców festynu parafialnego zostanie odprawiona msza święta w niedzielę, 26 czerwca o godz. 11.00.

 2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.

 3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Maryi Wspomożycielki.

 4. W czwartek msza św. o godz. 8.00 na zakończenie roku szkolnego dla ogółu szkół. O godz. 9.00 dla Szkoły Podstawowej nr 5, a o godz. 10.00 dla Gimnazjum nr 4.

 5. W piątek, w święto Narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona naszego miasta – o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji mieszkańców Piły. Jest to także 24. dzień miesiąca, a więc po mszy złożymy hołd naszej Niebieskiej Pani.

 6. Serdecznie zapraszamy na III Pilski Wieczór Chwały na Deptaku, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 26 czerwca o godz. 20.30 na ul. Śródmiejskiej.

 7. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o inicjatywie obywatelskiej o ograniczeniu handlu w niedziele.

 8. W naszym sklepiku mamy duży wybór modlitewników. Szczególnie polecamy nowe modlitewniki związane z osobami świętych, których relikwie mamy w naszej parafii. Zachęcamy do nabycia ciekawego albumu wydanego pod redakcją Andrzeja Zaranka pt. „Wokół figury św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa w Pile”.

 9. W przyszłą sobotę, na pl. Zwycięstwa, od godz. 10.00 odbędzie się piknik charytatywny „Uśmiech dla Matyldy”. Dziewczynka ma 18 miesięcy i choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Wymaga długiej i intensywnej rehabilitacji. Całkowity dochód będzie przeznaczony na ten cel. Szczegóły na plakatach.

 10. Serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę ze Skrzatusza do Częstochowy z grupą 7 (Piła-Jastrowie) od 1 do 13 sierpnia. Pierwsze spotkanie przed pielgrzymką w sobotę 25 czerwca o godz. 19.00 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Pile. Zapisy osobiście, mailowo (mmchmielewski@op.pl) lub telefonicznie (697574222) u ks. Mateusza Chmielewskiego – przewodnika grupy 7.

 11. W Roku Miłosierdzia zapraszamy na rekolekcje charyzmatyczne z modlitwą o uzdrowienie, które poprowadzi ks. dr John Bashobora. Odbędą się one w Koszalinie od 8 do 10 lipca. Wszelkie informacje i zapisy na stronie www.kochaj.my.

 12. Parafia św. Józefa w Pile organizuje pielgrzymkę szlakiem kopernikańskim po Warmii w dniach 26-28 września 2016 r. Zapisy w parafii św. Józefa (na Podlasiu).

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Anna KAROL, lat 73 z ul. 1 Maja;
+ Andrzej TADYCH, lat 63 z ul. Okrzei.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]