12 czerwca 2016 r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy siostry służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP. Przez całą niedzielę przybliżają nam one postać bł. Edmunda Bojanowskiego. Składamy im za to serdeczne Bóg zapłać! Na sumie o godz. 11. uroczyście wprowadzimy relikwie błogosławionego Wielkopolanina.

 2. Dzisiaj apel maryjny o 21.00.

 3. Ks. Piotr Pączkowski zaprasza dzisiaj do oratorium wszystkich miłośników piłki nożnej na wspólne oglądanie meczu Polska – Irlandia Północna. Rozpoczęcie o godz. 18.00.

 4. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.

 5. Jutro, 13 czerwca w kościele św. Antoniego nawiedzenie relikwii św. Ojca Pio, jego habit zakonny, rękawice i bandaż przykrywający ranę serca. Przywitanie relikwii na mszy o godz. 12.00, następnie odbędzie się czuwanie. O godz. 18.30 odpustowa Eucharystia, a po niej nabożeństwo fatimskie i pożegnanie relikwii. Bracia kapucyni serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie.

 6. Spotkanie formacyjne dla salezjanów współpracowników odbędzie się we wtorek i rozpocznie się o godz. 18.00 mszą świętą w kościele, a po niej w sali 25.

 7. Także we wtorek przypada 47 rocznica konsekracji naszego kościoła. Dziękujmy Bogu za budowniczych świątyni i kolejne pokolenia parafian.

 8. W środę, 15 czerwca w dawnym kinie „Iskra” o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z publicystą Wojciechem Sumlińskim, autorem książki „Niebezpieczne związku Bronisława Komorowskiego”. Spotkanie organizuje pilski Klub Gazety Polskiej.

 9. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia, które rozpocznie się mszą świętą o godz. 18.00.

 10. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. obszerne artykuły o przygotowaniach do ŚDM, relacja ze spotkania młodzieży w Lednicy i z pilskiego Marszu dla Życia. W „Małym Gościu Niedzielny” m.in. pocztówka do papieża Franciszka.

 11. W naszym sklepiku mamy duży wybór modlitewników. Szczególnie polecamy nowe modlitewniki związane z osobami świętych, których relikwie mamy w naszej parafii. Zachęcamy do nabycia ciekawego albumu wydanego pod redakcją Andrzeja Zaranka pt. „Wokół figury św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa w Pile”.

 12. Organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja w dniach 9-10 lipca. Zapisy w Biurze Radia Maryja.

 13. ZAPRASZAMY NA FESTYN ŚWIĘTEJ RODZINNY. Odbędzie się on w sobotę i niedzielę, 18 i 19 czerwca.

  W sobotę, 18 czerwca na stadionie Gwardii przy ul. Okrzei odbędzie się PIKNIK PATRIOTYCZNY – PILSKIE OBCHODY 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI. Rozpoczęcie o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego, a po niej nabożeństwo paraliturgiczne z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Przewidziano wiele atrakcji m.in. koncert zespołu CONTRA MUNDUM z Warszawy. Zespół ten w rokowej aranżacji przedstawi program przywołujący najważniejsze momenty z historii Polski. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców Piły na wspólne świętowanie tej uroczystości rocznicy chrztu naszego Narodu.

  W niedzielę, 19 czerwca festyn Świętej Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Będą zabawy i konkurencje dla dzieci i dorosłych, tańce integracyjne, turnieje w badmintona oraz unihokeja (zapraszamy drużyny rodzinne), turniej szachowy oraz symultana, koncerty zespołów młodzieżowych, wspólne śpiewnie przebojów z dawnych lat. Na placu kościoła będzie 11-metrowy zamek-zjeżdżalnia, będą stoiska z zabawami dla dzieci; szkolenia pierwszej pomocy, giełda nagród i oczywiście tradycyjnie duży wybór ciast oraz bigos. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości.

 14. Przez najbliższy miesiąc będziemy mogli w naszym kościele oglądać wystawę: „Święty Maksymilian Maria Kolbe i jego dzieła”. Wystawa powstała z okazji 45. rocznicy beatyfikacji ojca Maksymiliana oraz 75. rocznicy męczeńskiej śmierci. W 2017 roku przypada setna rocznica powstania głównego dzieła życia naszego patrona – „Rycerstwa Niepokalanej”.

 15. W Roku Miłosierdzia zapraszamy na rekolekcje charyzmatyczne z modlitwą o uzdrowienie, które poprowadzi ks. dr John Bashobora. Odbędą się one w Koszalinie od 8 do 10 lipca. Wszelkie informacje i zapisy na stronie www.kochaj.my.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Monika KOBYŁKA, lat 40 z ul. Świętojańskiej;
+ Alicja ŁOBODA, lat 80 z ul. Okrzei;
+ Leonard TOMASZEWSKI, lat 67 z ul. Matwiejewa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]