Św. Andrzej Bobola jest już z nami!

Przedstawiciele naszej parafii z proboszczem na czele odebrali w Warszawie relikwie św. Andrzeja Boboli.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Przekazanie odbyło się w środę, 4 maja na mszy świętej o godz. 12. w sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej.

— Pragnę na ręce ks. Zbigniewa Hula wręczyć relikwie pierwszego stopnia naszego patrona. Niech ten patron Polski i jedności, wyprasza dla całej waszej parafii, dla duszpasterzy, dla rodzin, dla osób samotnych i chorych dar przemienienia — mówił o. Waldemar Borzyszkowski SJ, kustosz relikwii.

W uroczystościach, oprócz proboszcza, udział wziął ks. Janusz Zdolski i dwóch przedstawicieli parafii.

— Pojechaliśmy w czwórkę, a wróciliśmy w piątkę — żartuje ks. Janusz. — Cieszę się, że św. Andrzej Bobola jest naszym kolejnym parafianinem, obecnym w relikwiach — dodaje.

Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszej parafii odbędzie się we wspomnienie św. Andrzeja Boboli, czyli 16 maja. Relikwiarz wniesie do kościoła młodzież związana z lokalnym ruchem patriotycznym, Pilscy Patrioci»

Po mszy w sali św. Jana Bosko odbędzie się projekcja filmu o św. Andrzeju Boboli.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”https://onedrive.live.com/redir?resid=BA04DAFE67746A8E!9022&authkey=!AClaWNsmzAVmqys&ithint=folder%2cJPG” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]