Setka pielgrzymów i błogosławiony

W sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu zostały przekazane naszej parafii relikwie.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Uroczyste przekazanie odbyło się podczas mszy świętej, w której uczestniczyła setka pielgrzymów, zdążających do Gniezna, Poznania i Lednicy w ramach 1050. rocznicy chrztu Polski.

Poranna Eucharystia u sióstr służebniczek w podpoznańskim Luboniu rozpoczynała ich szlak pielgrzymkowy.

— On jest dla nas, sióstr służebniczek ojcem. Nie trzymamy go zazdrośnie tylko dla siebie. Z wielką radością i wzruszeniem przyjęłam list od waszej parafii, że ojciec Edmund jest oczekiwany w Pile. Niech będzie on dla was patronem. Przekazując relikwie błogosławionego chcę wam powiedzieć: ufajcie Bożej opatrzności tak jak on — mówiła s. M. Kornelia, sekretarka generalna, tuż przed przekazaniem relikwii.

Dodała też, że bł. Edmund Bojanowski wzrastał w poczuciu Bożej opatrzności. Wiedział, że Bóg kieruje wszystkim. Dziś w niebie jest bardzo skutecznym, czułym i troskliwym ojcem.

— Skoro ojciec Edmund idzie do waszej parafii cóż on tam miałby do zrobienia? On jest nie tylko patronem sióstr służebniczek, ale jest ojcem dla wszystkich. Nie próżnuje w niebie. Mamy liczne dowody wstawiennictwa bł. Edmunda. Do niego modlą się rodziny, małżeństwa, dzieci. Scala pokłóconych małżonków, wyprasza poczęcia długo oczekiwanych dzieci, ratuje z nieuleczalnych chorób, wypadków. Modlitwa do Boga przez wstawiennictwo Bojanowskiego nie pozostaje bez odpowiedzi — przekonywała siostra.

Zachęciła także do ufności w opatrzność i miłosierdzie za wzorem błogosławionego Wielkopolanina.

— Po ludzku rzecz biorąc to bł. Edmund był jednym wielkim utracjuszem. Nic w życiu mu się nie udało. Ale udała mu się świętość! Jego życie jest przykładem, że kiedy jesteśmy słabi, chorzy, pogubieni, bez nadziei, ufność w Boże miłosierdzie i opatrzność to wszystko, czego potrzebujemy, aby osiągnąć świętość — mówiła.

Po tych słowach na ręce proboszcza parafii, ks. Zbigniewa Hula złożyła relikwiarz, który w środku ma kapsułę z cząstką kości (relikwie I stopnia ex ossibus) bł. Edmunda Bojanowskiego. W niewielkim sanktuarium rozległy się gromkie brawa.

Po mszy pielgrzymi ucałowali relikwie błogosławionego.

Uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Edmunda do parafii odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca, w rocznicę jego beatyfikacji. Dzień wcześniej, przez całą niedzielę siostry służebniczki będą przybliżały postać bł. Bojanowskiego.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”https://onedrive.live.com/redir?resid=BA04DAFE67746A8E!9078&authkey=!AHe_6BnIDKtAmLM&ithint=folder%2cJPG” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]