Nasz parafianin będzie księdzem

Grono powołanych kapłanów z naszej parafii już wkrótce się powiększy.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

W najbliższą sobotę, 21 maja na kapłana zostanie wyświęcony nasz parafianin, dk. Mateusz Macinkiewicz. Święcenia prezbiteratu otrzyma z rąk bpa Krzysztofa Wętkowskiego w kościele NMP i św. Mikołaja w Lądzie nad Wartą.

Wraz z nim na posadzkę lądzkiego kościoła padnie diakon Łukasz Piskuła, który był u nas przez ostatnie miesiące na praktyce, a także dk. Arkadiusz Orzechowski, dk. Grzegorz Siwak i dk. Krzysztof Tomeczkowski.

— Msza święta rozpocznie się o godzinie 10.30. Miejsca znajdujące się najbliżej prezbiterium są zarezerwowane dla najbliższej rodziny kandydatów na prezbiterów. Parking główny (zwłaszcza dla autokarów) przewidziany jest na boisku seminaryjnym. Wszelkich niezbędnych informacji udzielać będą alumni ze służby porządkowej oraz harcerze. Posiłek w refektarzu i galerii gwarantujemy gościom oficjalnym, rodzinom diakonów oraz chórowi, natomiast inni uczestnicy uroczystości będą mogli skorzystać z cateringu na dziedzińcu klasztoru — czytamy w komunikacie na stronie inspektorii».

Mateusz Macinkiewicz serdecznie zaprasza wszystkich parafian na odprawianą przez siebie pierwszy raz w życiu Eucharystię, czyli mszę świętą prymicyjną. Odbędzie się ona w niedzielę, 22 maja o godz. 12.30.

Również Łukasz Piskuła przyjedzie do naszej parafii z błogosławieństwem neoprezbitera. Jego pierwsza msza w naszym kościele będzie sprawowana w piątek po Bożym Ciele, 27 maja o godz. 18.

To nie jedyne prymicje w naszym kościele. W sobotę będzie można uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – prymicyjnej Eucharystii w rycie trydenckim! Mszę w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego odprawi ks. Karol Świergosz, nasz dawny ministrant. Jest on kapłanem archidiecezji poznańskiej od minionego czwartku. Zobacz zdjęcia»

Trydenckie prymicje odbędą się w naszym kościele w sobotę, 21 maja o godz. 19. Dzień później, 22 maja o godz. 12. ks. Karol będzie sprawował swoją pierwszą Eucharystię w zwyczajnej formie rytu rzymskiego w swojej rodzinnej parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych na os. Górnym.

Polecajmy w modlitwach czcigodnych neoprezbiterów!

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]