8 maja 2016 r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Z radością informujemy, że nasza parafia w minionym tygodniu otrzymała relikwie dwóch wielkich świętych. W środę w Warszawie odebraliśmy relikwie św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, a wczoraj grupa pielgrzymów odebrała cząstkę bł. Edmunda Bojanowskiego. Już dziś zapraszamy na uroczyste wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Boboli w następny poniedziałek, 16 maja, a bł. Edmunda Bojanowskiego 13 czerwca. Niech nasi święci parafianie wypraszają nam wszelkie potrzebne łaski.

 2. Przez cały maj w tygodniu zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i na apel maryjny o godz. 21.00. W niedzielę nabożeństwa majowe o godz. 17.15, a apel o 21.00 przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa. Dziś apel prowadzi ADMA – Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki. Rodzinne Ogrody Działkowe „Wypoczynek” przy ul. Różana Droga zapraszają w każdą sobotę maja o godz. 16.00 na nabożeństwo majowe.

 3. Dziś Droga Światła o godz. 17.15. W rozważaniu 14 tajemnic ze Zmartwychwstałym pomogą nam uczynki miłosierdzia. Droga Światła będzie połączona z nabożeństwem majowym. Tradycyjnie „Ludzi Światła” zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem przed ołtarz Wspomożycielki. A już za tydzień, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego ostatnie nabożeństwo, które odprawimy wokół kościoła.

 4. Dzisiaj o godz. 12.30 rocznica I Komunii świętej.

 5. W poniedziałek uroczystość głównego patrona Polski św. Stanisława. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

 6. We wtorek mszą św. o godz. 18.00 w kościele rozpocznie się spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

 7. W środę zapraszamy na patriotyczne spotkanie z historykiem i publicystą Piotrem Szubarczykiem z IPN w Gdańsku. Spotkanie poświęcone będzie Danucie Siedzikównie „Ince”, a odbędzie się w sali św. Jana Bosko o godz. 19.00.

 8. W piątek, 13 maja wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, a także rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II. O godz. 21.00 apel maryjny z procesją fatimską wokół kościoła.

 9. W najbliższą sobotę, 14 maja zapraszamy na wigilijne czuwanie przed uroczystością ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Rozpoczęcie o godz. 20.30 apelem maryjnym, następnie konferencje, modlitwa o dary Ducha Świętego. Czuwanie zakończy się Eucharystią o godz. 24.00. Nowenna do tej uroczystości jest odmawiana na każdej mszy św. Zapraszamy.

 10. Za tydzień kończy się okres wielkanocny. Pamiętajmy o spowiedzi i komunii wielkanocnej aby wypełnić przykazanie kościelne.

 11. Ruszyły zapisy na półkolonie letnie dla dzieci. Odbędzie się tylko jeden dwutygodniowy turnus od 27 czerwca do 8 lipca. Karty zgłoszeń można odbierać w kancelarii parafialnej i oratorium u ks. Piotra Pączkowskiego. Szczegóły: KLIKNIJ TUTAJ»

 12. W parafii św. Antoniego od 20 do 22 maja zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w piątek o godz. 18.00.

 13. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o sytuacji chrześcijan w Chinach, syryjskich chrześcijanach przyjmowanych przez polskie rodziny.

 14. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami wydawniczymi w naszej parafialnej BIBLIOTECE ŚWIĘTEJ RODZINY. W tym tygodniu polecamy pozycje poruszające tematykę mocy Ducha Świętego w Kościele .

 15. Organizujemy wyjazd do Ziemi Świętej pod koniec czerwca tego roku. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły u ks. Janusza Zdolskiego w kancelarii parafialnej oraz na stronie internetowej. Kliknij tutaj».

 16. Parafia św. Jana Bosko organizuje pielgrzymkę rowerową do Drezna od 8 do 15 sierpnia. Zapisy u brata Tomasza, w każdą niedzielę po mszy św. lub pod nr telefonu 668113642. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 22 maja o godzinie 19.00.

 17. Osoby, które chciałyby włączyć się w organizację MARSZU DLA ŻYCIA zapraszamy dziś na spotkanie do parafii św. Antoniego o godz. 15.00.

 18. Zwracamy się również z prośbą do rodzin, które chciałby przyjąć młodzież do swoich domów w ramach ŚDM o zgłoszenie się do kancelarii.

 19. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej St. Leszczyńskiej w Pile zaprasza na rekolekcje o Bożym Miłosierdziu w Górce Klasztornej w dniach 20-22 maja. Szczegóły na plakatach.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Janusz HUK, lat 77 z ul. Ossolińskich

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]