3 maja 2016 r.

Uroczystość NMP Królowej Polski

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI – Głównej Patronki naszej Ojczyzny oraz 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy o wywieszeniu flag Polski.

  Msze św. tak jak w niedzielę. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 11.00.

  W parafii NMP Królowej Polski przy ul. Podchorąży msza święta odpustowa o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył ks. biskup Edward Dajczak.

  Dziś o godz. 16.00 organizowane jest wydarzenie patriotyczne, jakim będzie wspólne  niesienie flagi oraz bicie rekordu Guinessa. Rozpoczęcie marszu na placu przed Zespołem Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi na Jadwiżynie. Zakończenie wydarzenia na wyspie, gdzie trwać będzie pilska majówka. Organizatorzy proszą o rejestrację przy szkole przed niesieniem flagi.

  O godz. 17.30 różaniec z wypominkami, połączony z nabożeństwem majowym, a po nim msza święta zbiorowa.

 2. Przez cały maj w tygodniu zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i na apel maryjny o godz. 21.00. Dziś apel prowadzi Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.

  W najbliższą niedzielę nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.15, połączone z Drogą Światła, a apel o 21.00 przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.

  Rodzinne Ogrody Działkowe „Wypoczynek” zapraszają w każdą sobotę o godz. 16.00 na nabożeństwo majowe.

 3. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  W PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne, następnie msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin oraz w intencji Straży Honorowej NSPJ.

  W PIERWSZY PIĄTEK od godz. 8.00 odwiedziny chorych z sakramentami świętymi. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.00, a o godz. 16.30 msza św.; Młodzież zapraszamy na 19.00 do udziału w nabożeństwie CHWAŁY.

  W PIERWSZĄ SOBOTĘ o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serce NMP.

 4. W czwartek, 5 maja rodzina salezjańska obchodzi święto św. Dominika Savio – patrona dzieci i młodzieży, ministrantów, matek w stanie błogosławionym (szczególnie w ciąży zagrożonej) oraz małżeństwo starających się o potomstwo. Po mszy ucałowanie relikwii świętego.

 5. W sobotę, 7 maja odbędzie się IV Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Eucharystia z bp. Edwardem Dajczakiem o godz. 12.30. Wyjazd autokarem spod kościoła o godz. 9.00.

 6. W przyszłą niedzielę, 8 maja, o godz. 12.30 rocznica I Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci w najbliższy piątek o godz. 16.00.

 7. UWAGA ZMIANA! W parafii św. Antoniego od 20 do 22 maja zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w piątek o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach.

 8. Parafia św. Jana Bosko organizuje pielgrzymkę rowerową do Drezna od 8 do 15 sierpnia. Zapisy u brata Tomasza, w każdą niedzielę po mszy św. lub pod nr telefonu 668113642. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 22 maja o godzinie 19.00.

 9. Osoby, które chciałyby włączyć się w organizację MARSZU DLA ŻYCIA zapraszamy na spotkanie do parafii św. Antoniego w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

 10. Zwracamy się również z prośbą do rodzin, które chciałby przyjąć młodzież do swoich domów w ramach ŚDM o zgłoszenie się do kancelarii.

[/fancy_numbers]

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]