26 maja 2016 r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
Boże Ciało

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało.

  Msze św. w naszym kościele o 6.30, 8.00, 12.30, 15.00 i o godz. 18.00. Nie będzie mszy świętej w kościele o godz. 9.30 i 11.00.

  O godz. 9.30 zostanie odprawiona msza św. na pl. Zwycięstwa dla całego miasta. Po Eucharystii przejdziemy z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM uroczystą procesją do parafii św. Antoniego. Zachęcamy do udekorowania balkonów i okien oraz do utworzenia orszaku procesyjnego przez poczty sztandarowe, chorągwie, feretrony. Ponieważ w tym roku w całej diecezji nie było I Komunii świętej, dlatego szczególnie zachęcamy dziewczynki w różnym wieku do sypania kwiatków.

  Od piątku OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. Procesje eucharystyczne przed wieczorną mszą św. o godz. 17.30. Zapraszamy codziennie dzieci i starszych do orszaku procesyjnego.

  W piątek, 27 maja o godz. 18.00 ks. Łukasz Piskuła odprawi swoją pierwszą mszę w naszym kościele.

 2. Rodzinne Ogrody Działkowe „Wypoczynek” przy ul. Różana Droga zapraszają w sobotę o godz. 16.00 na nabożeństwo majowe.

 3. Organizujemy wyjazd dla dzieci do Skrzatusza z racji Dnia Dziecka. Zapisy do piątku w Oratorium u ks. Piotra Pączkowskiego. Wyjazd autokarem w sobotę, 28 maja o godz. 9.30.

 4. W niedzielę, 29 maja obchodzimy dzień uwięzienia św. Maksymiliana Kolbe w obozie koncentracyjnym. Z tej racji przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Wiatracznej i O. M. Kolbe odprawimy o godz. 20.30 apel maryjny. Zapraszamy na to czuwanie modlitewne, aby zawierzyć Bogu nas samych, rodziny, parafię i nasze miasto. Na zakończenie ucałujemy relikwie naszego świętego męczennika.

 5. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na Lednicę, które odbędzie się 4 czerwca. Koszt 40 zł. Zapisy

[/fancy_numbers]

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]