22 maja 2016 r.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. W sobotę w Lądzie nad Wartą odbyły się święcenia kapłańskie naszych salezjańskich diakonów: ks. Mateusza Macinkiewicza – naszego parafianina oraz ks. Łukasza Piskuły, który był u nas na praktyce diakońskiej. Otoczmy ich naszą serdeczną modlitwą! Dzisiaj o godz. 12.30 odbędzie się uroczysta msza święta prymicyjna naszego parafianina. Zapraszamy!

 2. W MIESIĄCU MARYJNYM ZAPRASZAMY:

  Na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i na apel maryjny o godz. 21.00.

  W każdą niedzielę maja apel o 21.00 przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa. Dziś apel prowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa

  Rodzinne Ogrody Działkowe „Wypoczynek” zapraszają w soboty maja o godz. 16.00 na nabożeństwo majowe.

 3. We wtorek, 24 maja z naszej parafii wyruszy pielgrzymka do Włoch: na Sycylię, do Rzymu i Watykanu. Ks. Janusz wraz z grupą pielgrzymów będzie polecał intencje naszych parafian. Jeśli ktoś ma szczegółową prośbę lub podziękowanie do Pana Boga, może przekazać napisaną intencję w poniedziałek w kancelarii lub też wysłać e-mailem. Szczegóły TUTAJ»

 4. Także we wtorek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH. Po mszy św. o godz. 18.00 złożymy HOŁD NASZEJ NIEBIESKIEJ PANI. Spotkanie zakończymy apelem maryjnym. Tego dnia nie będzie apelu o 21.00.

  Uroczystość odpustowa w parafii NMP Wspomożenia Wiernych odbędzie się dziś o godz. 12.00 połączona z prymicjami ks. Karola Świergosza.

 5. Neoprezbiter nasz dawny ministrant, ks. Karol Świergosz odprawi mszę prymicyjną w naszym kościele w środę, 25 maja o godz. 18.00. Ksiądz prymicjat udzieli wszystkim specjalnego błogosławieństwa.

 6. W czwartek Uroczystość BOŻEGO CIAŁA.

  Msze św. w naszym kościele o 6.30, 8.00, 12.30, 15.00 i o godz. 18.00. Nie będzie mszy świętej w kościele o godz. 9.30 i 11.00.

  O godz. 9.30 zostanie odprawiona msza św. na pl. Zwycięstwa dla całego miasta. Po Eucharystii przejdziemy z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM uroczystą procesją do parafii św. Antoniego. Zachęcamy do udekorowania balkonów i okien oraz do utworzenia orszaku procesyjnego przez poczty sztandarowe, chorągwie, feretrony. Ponieważ w tym roku w całej diecezji nie było I Komunii świętej, dlatego szczególnie zachęcamy dziewczynki w różnym wieku do sypania kwiatków.

  Od piątku OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. Procesje eucharystyczne przed wieczorną mszą św. o godz. 17.30. Zapraszamy codziennie dzieci i starszych do orszaku procesyjnego.

 7. Także w czwartek obchodzimy Dzień Matki. Niech Bóg obdarzy nasze matki zdrowiem i wszelkim błogosławieństwem.

 8. W piątek, 27 maja o godz. 18.00 ks. Łukasz Piskuła odprawi swoją pierwszą mszę w naszym kościele.

 9. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. sylwetka nowego biskupa pomocniczego. W sklepiku są również dostępne flagi Polski, papieskie i maryjne.

 10. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami wydawniczymi w naszej parafialnej BIBLIOTECE ŚWIĘTEJ RODZINY. W tym tygodniu polecamy tytuły związane z sakramentem eucharystii.

 11. W przyszłą niedzielę, 29 maja obchodzimy dzień uwięzienia św. Maksymiliana Kolbe w obozie koncentracyjnym,. Z tej racji przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Wiatracznej i O. M. Kolbe odprawimy o godz. 20.30 apel maryjny. Zapraszamy na to czuwanie modlitewne, aby zawierzyć Bogu nas samych, rodziny, parafię i nasze miasto. Na zakończenie ucałujemy relikwie naszego świętego męczennika.

 12. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na Lednicę, które odbędzie się 4 czerwca. Koszt 40 zł. Zapisy po mszach w zakrystii i u ks. Piotra Pączkowskiego w Oratorium.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Wojciech WIETRZYKOWSKI, lat 60 z ul. Buczka;
+ Helena ŁEPKO, lat 86 z al. Wojska Polskiego, mama ks. Zbigniewa Łepki i babcia ks. Jarosława Wąsowicza

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]