15 maja 2016 r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

[fancy_numbers variation=”green”]

 1. Dziś uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. O godz. 17.15 zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwo Drogi Światła, które odbędzie się na zewnątrz kościoła!!! W razie deszczu nabożeństwo odbędzie się w kościele. W przeżywaniu 14 stacji ze zmartwychwstałym pomoże nam siedem cnót głównych i siedem darów Ducha Świętego. Droga Światła będzie połączona z nabożeństwem majowym. „Ludzi Światła” zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem do zakrystii.

 2. W poniedziałek, 16 maja w drugi dzień Zielonych Świąt obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to także dzień śmierci św. Andrzeja Boboli. Tego dnia na mszy o godz. 18.00 uroczyście wprowadzimy do naszej parafii relikwie świętego patrona Polski. Dokona tego młodzież związana z ruchem patriotycznym „Pilscy Patrioci”. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, a w szczególności członków wspólnot – niech to będzie nasze, parafialne święto. Po mszy, o godz. 19. w sali św. Jana Bosko odbędzie się projekcja 45-minutowego filmu „Św. Andrzej Bobola – Niezłomny patron Polski” oraz krótka prezentacja Stowarzyszenia Szerzenia Kultu Św. Andrzeja Boboli. Będziemy gościć pana Andrzeja Duffka z Gdańska. Wstęp wolny.

 3. PILNE! Ze względu na śmierć babci ks. Jarosława Wąsowicza środowy wykład z cyklu „Kościelne dzieje Piły” został odwołany! O terminie prelekcji poinformujemy w najbliższym czasie.

 4. W czwartek, 19 maja Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na godz. 18.00 do modlitwy o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego oraz o świętość życia naszych kapłanów. Tego dnia mszą świętą o godz. 18.00 rozpocznie się nabożeństwo uzdrowienia.

 5. W czwartek, 19 maja w archikatedrze poznańskiej święcenia kapłańskie przyjmie nasz były ministrant, dk. Karol Świergosz. Neoprezbiter zaprasza wszystkich parafian do naszego kościoła na swoją mszę świętą prymicyjną w starym rycie trydenckim! Odbędzie się ona w sobotę, 21 maja o godz. 19.00

 6. Także w sobotę w Lądzie nad Wartą odbędą się święcenia kapłańskie naszych salezjańskich diakonów. Wśród nich jest dk. Mateusz Macinkiewicz – nasz parafianin oraz dk. Łukasz Piskuła, który był u nas na praktyce diakońskiej. Otoczmy ich naszą serdeczną modlitwą! W przyszłą niedzielę, 22 maja o godz. 12.30 odbędzie się uroczysta msza święta prymicyjna naszego parafianina. Zapraszamy!

 7. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i na apel maryjny o godz. 21.00. W niedziele apel o 21.00 przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa. Dziś apel prowadzi wspólnota „Nazaret”. Rodzinne Ogrody Działkowe „Wypoczynek” zapraszają w każdą sobotę maja o godz. 16.00 na nabożeństwo majowe.

 8. W parafii św. Antoniego od 20 do 22 maja zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w piątek o godz. 18.00.

 9. Parafia św. Jana Bosko organizuje pielgrzymkę rowerową do Drezna od 8 do 15 sierpnia. Zapisy u brata Tomasza, w każdą niedzielę po mszy św. lub pod nr telefonu 668113642. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 22 maja o godzinie 19.00.

 10. Zwracamy się z prośbą do rodzin, które chciałby przyjąć młodzież do swoich domów w ramach ŚDM o zgłoszenie się do kancelarii. A tych, którzy zapisali się na wyjazd do Krakowa prosimy o zgłaszanie się do oratorium po odbiór kart na wyjazd. Są jeszcze wolne miejsca. Można się zapisywać w kancelarii parafialnej i u ks. Piotra Pączkowskiego.

 11. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy, które odbędzie się 4 czerwca. Koszt 40 zł. Zapisy po mszach w zakrystii i u ks. Piotra Pączkowskiego w Oratorium.

 12. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej St. Leszczyńskiej w Pile zaprasza na rekolekcje o Bożym Miłosierdziu w Górce Klasztornej w dniach 20-22 maja. Szczegóły na plakatach.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Józef GRABOWSKI, lat 75 z ul. Towarowej;
+ Helena MATUSIAK, lat 83 z ul. Śródmiejskiej;
+ Stanisław GRABIŃSKI, lat 60 z miejscowości Brodna

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]