Z Wilniukami do Warszawy

Na weekendowy wyjazd do Warszawy i Niepokalanowa zaprasza Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Pile.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Wycieczko-pielgrzymka odbędzie się od 21 do 22 maja 2016 r. Nocleg zaplanowany jest w domu rekolekcyjnym w Niepokalanowie.

Uczestnicy wyjadą z Piły o godz. 4.00. Po dotarciu do stolicy, pierwszym punktem zwiedzania będzie Cmentarz Powązkowski – zabytkowa nekropolia, miejsce pochówku wielu znanych i zasłużonych Polaków. Potem będzie zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zaplanowane jest także zwiedzanie centrum Warszawy z przewodnikiem: Plac Zamkowy i Zamek Królewski (z zewnątrz), spacer ulicami Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat – najbardziej reprezentacyjnymi arteriami miasta, Pałac Prezydencki, hotel Bristol, Uniwersytet Warszawski.

Sobota zakończy się przejazdem do Niepokalanowa, franciszkańskiego klasztoru-sanktuarium, utworzonego przez o. Maksymiliana Kolbe, gdzie na obszarze 28 ha znajduje się bazylika NMP Wszechpośredniczki Łask, klasztor i Niższe Seminarium Duchowne, a także zakonne wydawnictwo i siedziba Radia Niepokalanów.

Niedziela rozpocznie się od zwiedzania muzeum św. Maksymiliana, w którym zachowano pierwszą drewnianą kaplicę i surową celę klasztorną świętego. Następnie obejrzenie „Panoramy Tysiąclecia”, ruchomą szopkę pokazującą dzieje kraju i najważniejsze postacie z historii oraz „Misterium Męki Pańskiej” – spektakl ruchomych figur i obrazów ukazujących Mękę Pańską.

Później w planach jest udział w mszy świętej w bazylice (o godz. 11:30), obiad i wyjazd w drogę powrotną około godz. 16.

Koszt wyjazdu to 243 zł. Cena obejmuje przejazd autokarem, nocleg w domu rekolekcyjnym w Niepokalanowie w pokojach 3-osobowych ze wspólnymi łazienkami, śniadanie, 2 obiady, kolację, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Zapisy na pielgrzymko-wycieczkę u przedstawicieli Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej pod numerem telefonu: 602 687 692.

[download_box]Pobierz program w PDF[/download_box]

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]