Salezjanie kopią piłkę

Nawet gole strzelane przez ks. Piotra Pączkowskiego i diakona Łukasza Piskułę nie zagwarantowały zwycięstwa naszej drużynie w meczu salezjańskim.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

4 kwietnia Hala Sportowa MOSiR-u w Koninie stała się świadkiem drugiej rundy tegorocznych rozgrywek salezjańskich inspektorii pilskiej. Zwycięstwo przypadło drużynie salezjanów ze Szczecina.

Rozgrywki poprzedziła ceremonia zawieszenia butów piłkarskich na ścianie przez ks. Jana Oleksiuka SDB, który był gospodarzem salezjańskich rozgrywek.

Wraz z pierwszym gwizdkiem rozgorzała walka o Przechodni Puchar Świętego Jana Bosko. W pierwszym starciu zmierzyły się drużyny ze Szczecina i Pomorza, w tym czasie zespół Reszta Świata rozgrzewał się, aby z impetem lamparta przystąpić do rozgrywek. Piłka była okopywana z każdej strony, a bramkarze mieli co robić.

Pomimo świetnej defensywy z upływem czasu przybywało goli, których padło w sumie ponad 20. Dla drużyny Reszty Świata po dwa gole zdobyli ks. Piotr Pączkowski SDB i dk. Łukasz Piskuła SDB.

Mecze ubogaciło żywe zaangażowanie licznie zgromadzonych kibiców, którzy siłą głosu dopingowali swoich faworytów do walki.

Po ponad dwu godzinnych rozgrywkach zwycięstwo przypadło drużynie ze Szczecina. Warto zaznaczyć iż jest to trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym samym Przechodni Puchar Świętego Jana Bosko pozostaje w Szczecinie na stałe.

Do ufundowania nowego pucharu zobowiązał się ks. Mirosław Dukiewicz SDB, który zaprasza 20 czerwca do Gdańska. Będzie to już trzecia rudna tegorocznych rozgrywek. Do kogo trafi puchar? Dowiemy się już wkrótce.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”]Autor: dk. Łukasz Piskuła[/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]