Jadą na pogrzeb Żołnierza Wyklętego

Zapisy na wyjazd do Warszawy w Kolejowym Sklepie Sportowym przy ul. Buczka.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

W niedzielę, 24 kwietnia na warszawskich Powązkach odbędzie się uroczysty pogrzeb majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. Również pilanie mogą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

— Organizujemy wyjazd do Warszawy. Koszt to 70 zł. Wyjazd w godzinach porannych, powrót po uroczystościach. Zapisy właśnie w Kolejowym Sklepie Sportowym przy ul. Buczka. Liczba miejsc ograniczona. W pierwszej kolejności zostaną zapisane osoby znane organizatorom z działalności patriotycznej w mieście i regionie — informują Pilscy Patrioci» na swoim profilu na Facebooku.

Major Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, legendarny dowódca V Brygady Wileńskiej AK zostanie pochowany z najwyższymi honorami. Uroczystości będą miały podniosły, patriotyczny charakter. Szczątki Łupaszki mają zostać przewiezione na lawecie na wojskowe Powązki i spoczną tam w mogile, w której pochowana została jego córka Barbara.

— W celu zapewnienia godnego pochówku i należytego uczczenia pamięci polskiego bohatera, Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zapewnił państwowy charakter pogrzebu oraz pokrycie wydatków związanych z wybudowaniem nagrobka. Organizacja uroczystości pogrzebowych odbędzie się na podstawie Ceremoniału Wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej — informuje MON.

Msza żałobna pod przewodnictwem Biskupa Polowego Józefa Guzdka rozpocznie się o godzinie 15.00 w kościele pw. Św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14. Około godziny 16 kondukt poprzedzi pododdział konny w barwach 4 Pułku Ułanów Zaniemeńskich, po czym nastąpi przemarsz uczestników na Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

— Po 65 latach, wyklęty z nakazu sowieckich okupantów, zamordowany przez zdrajców narodu, major Zygmunt Szendzielarz “Łupaszka”, spocznie w poświęconej ziemi na wojskowym cmentarzu powązkowskim w Warszawie. Bohater niezłomny w walce z komunistycznym złem, broniący honoru i wolności Rzeczpospolitej zostanie odprowadzony na wieczny spoczynek — mówi Halina Morawska – siostrzenica mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]