Przyjmij pielgrzymów z całego świata!

Z Boliwii, Nikaragui, RPA, ale także z Niemiec i Szwajcarii przyjadą do Piły pielgrzymi, zdążający na Światowe Dni Młodzieży.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Koordynatorzy przygotowań do Światowych Dni Młodzieży zachęcają do przygotowania noclegu w swoich domach dla pielgrzymów z całego świata.

Przyjadą oni na spotkanie młodych świata z papieżem Franciszkiem, które odbędzie się od 26 do 31 lipca 2016 r. Wcześniej, młodzież spędzi czas w różnych diecezjach naszego kraju. Do naszej diecezji przyjedzie około pół tysiąca młodych pielgrzymów.

— Przyjeżdżają do nas, żeby nas lepiej poznać naszą kulturę. Zależy nam, aby mogli poznać naszą polską gościnność, dlatego nie chcemy przygotowywać dla nich miejsc noclegowych w szkołach czy internatach, ale u rodzin — wyjaśnia w rozmowie z Gościem Niedzielnym Kacper Banach z koszalińskiego Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Pielgrzymi do naszego miasta przyjadą 21 lipca. W planach mają m.in. integrację, dzień historii i kultury, zwiedzane skansenów, pilskich kościołów, katechezy o kształtowaniu relacji, warsztaty handmade & performance, koronkę na ulicach miasta.

Będzie także dzień sportu, czyli regaty smoczych łodzi, spływ kajakowy, rywalizację zespołową. Ostatni dzień, 25 lipca to dzień w rodzinach.

Przyjęcie pod swój dach pielgrzymów nie będzie uciążliwe. Rodziny, które się zdeklarują będą zobowiązane do przygotowania codziennego, polskiego śniadania oraz ewentualny obiad w ostatni dzień pobytu.

— Nawet nieznajomość języka nie jest specjalną barierą, bo jak pokazują doświadczenia język gestów jest bardzo wymowny, a wolontariusze z sekcji językowej będą również do dyspozycji rodzin — zapewnia Kacper Banach.

Ci, którzy chcą przyjąć pielgrzymów ze świata mogą zgłaszać się do parafii lub zadeklarować gotowość za pośrednictwem strony internetowej www.meriba2016» w zakładce „Przyjmij pielgrzyma”.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]