Dopełnienie konsekracji

Ponad 87 kapłanów uczestniczyło w ostatnim pożegnaniu byłego proboszcza naszej parafii.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Pogrzeb ks. Bernarda Duszyńskiego odbył się w minioną sobotę, 12 marca w kościele św. Marka w Bydgoszczy-Fordonie.

Mszy pogrzebowej przewodniczył ks. inspektor Marek Chmielewski, a homilię wygłosił ks. Zenon Klawikowski.

— Pan Bóg wezwał do siebie wielkiego salezjanina, gorliwego kapłana, oddanego misjonarza. Dzień 7 marca w klinice w Bydgoszczy stał się dla ks. Bernarda dniem dopełnienia konsekracji. Dniem pełnego uczestnictwa w paschalnym misterium Chrystusa — głosił ks. Zenon.

Salezjanin zachęcił, aby patrzeć na śmierć ks. Bernarda, w perspektywie tego czym żył, do czego dążył.

— Nasz wspaniały współbrat był człowiekiem autentycznym. Został obdarzony przez Stwórcę wieloma talentami, posiadał wiele pasji. Wyrażamy Panu Bogu wdzięczność, za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem przez osobę śp. ks. Bernarda — mówił.

[span style=”font-size:12px;color:grey”]Posłuchaj homilii z pogrzebu ks. Bernarda Duszyńskiego wygłoszonej przez ks. Zenona Klawikowskiego:[/span]

Głos zabrał także obecny inspektor pilskiej prowincji salezjanów, ks. Marek Chmielewski.

— To dla mnie rzadka i wyjątkowa okazja, aby ogłosić triumf zgromadzenia salezjańskiego. To zwycięstwo wiąże się z dokonaniem życia ks. Bernarda. Ks. Bosko mówił, że jeśli salezjanin odda swoje siły i życie na polu pracy zakonnej, to zgromadzenie zwycięży! — mówił ksiądz inspektor.

Po uroczystościach w kościele ciało śp. ks. Bernarda Duszyńskiego zostało złożone w kwaterze salezjańskiej na cmentarzu parafialnym w Bydgoszczy-Fordonie.

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1RHnnGp” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]