»Oto jestem« pod parasolem

Deszcz nie wystraszył uczestników IV drogi krzyżowej wokół kościoła.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Pierwsza, parafialna droga krzyżowa na zewnątrz świątyni (w 2012 r.) odbyła się w iście letniej pogodzie. Rok później wierni przedzierali się przez zaspy śniegu.

Podczas tegorocznej towarzyszyły opady deszczu.

— Mamy takie piękne stacje drogi krzyżowej na parkanie, więc mimo wszystko staramy się podtrzymać tradycję i wyjść poza mury kościoła — mówił na wstępie ks. Janusz Zdolski. Przeprosił także, że w związku z jubileuszowym rokiem 100-lecia, w zeszłym roku taka droga krzyżowa nie odbyła się.

Rozważania przygotował diakon Łukasz Piskuła.

— Panie Jezu, Chryste Odkupicielu, oto jestem! — słychać było na początku każdej stacji.

— Nie mogę milczeć, gdy na drogach życia spotykam ofiary „kultury śmierci”: prostytuujące się osoby, rodziny żyjące w biedzie, chorych pozostawionych bez opieki, opuszczonych starszych, emigrantów bez ojczyzny, młodych bezrobotnych, osoby bez dostępu do prawdziwych informacji, mniejszości narodowe postrzegane przez pryzmat przesądów… długo można by jeszcze wymieniać, mój Panie — jedno z rozważań, które przygotował dk. Łukasz.

Następna, parafialna droga krzyżowa wokół kościoła odbędzie się w przyszłym roku w piątek, przed V Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 31 marca 2017 r.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1YHLv0M” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]