Będzie dym, woda, ogień

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego rusza najbardziej nietypowe nabożeństwo.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

W każdą wielkanocną niedzielę o godz 17.15 będzie odbywała się Droga Światła – Via Lucis. To najmłodsze nabożeństwo w kościele, które wyrosło we Włoszech w rodzinie salezjańskiej.

— Nie warto zatrzymywać się tylko na drodze krzyżowej, bo po męce i krzyżu przyszła radość zmartwychwstania. Dlatego proponujemy rozważanie czternastu stacji. Są one zaczerpnięte z Pisma Świętego i mówią o wydarzeniach od zmartwychwstania aż do zesłania Ducha Świętego — wyjaśnia ks. Janusz Zdolski, który podjął się organizacji Via Lucis.

Nasza pilska Droga Światła jest… nieprzewidywalna! Każde z siedmiu nabożeństw ma swoją wyjątkową oprawę. W zeszłym roku była na przykład Droga Światła i dym, Droga Światła i Pismo Święte, Droga Światła i woda.

Do przeprowadzenia nabożeństwa włączyli się ochotnicy, czyli tzw. „Ludzie światła”. Ich rolą jest animowanie nabożeństwa według wcześniej ustalonego scenariusza: np. odpalenie świecy od paschału, przejście z fragmentem Pisma Świętego lub plakatem pod wybraną stację, włożenie róży do wody przy konkretnej stacji.

— Lista tych, którzy chcą włączyć się aktywnie w Via Lucis jest nadal otwarta. Zapraszam wszystkich chętnych do zakrystii na 15 minut przed rozpoczęciem nabożeństwa. Wówczas losujemy kto ma jaką stację oraz co będzie robił — dodaje ks. Janusz.

Nabożeństwa Drogi Światła będą odbywały się w niedziele wielkanocne (3, 10, 17, 24 kwietnia oraz 1, 8 i 15 maja) o godz. 17.15. Temat przewodni każdej z nich będzie podawany w ogłoszeniach duszpasterskich. Ostatnie nabożeństwo, przypadające 15 maja w niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbędzie się na zewnątrz kościoła.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]