Diakon dziennikarz

Z początkiem marca w naszej parafii praktykę diakońską rozpoczął dk. Łukasz Piskuła SDB.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Diakon Łukasz ma 32 lata. Pochodzi z Dźwierszna Małego, niewielkiej miejscowości w powiecie pilskim, niedaleko Łobżenicy i Górki Klasztornej.

Mimo, że jego wujek jest misjonarzem Świętej Rodziny to on wybrał drogę salezjańską. Zgromadzenie św. Jana Bosko poznał w Collegium Salesianum w Bydgoszczy.

Zanim jednak zdecydował się wstąpić na drogę zakonną, skończył studia dziennikarskie na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu na specjalizacji kultura medialna. Ma radiowy głos. Jak sam dodaje, czasami coś nagrywa, a nawet podkłada głos do filmów.

» Posłuchaj głosu dk. Łukasza Piskuły»

Diakon Łukasz pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 2007 roku w Swobnicy. Jako kleryk przebywał na asystencji w Celbridge w Irlandii oraz w Rumi. Już jako diakon przed naszą parafią pracował w Gatchinie w Rosji oraz w Szczecinie.

Nowy diakon interesuje się historią (szczególnie tematyka Żołnierzy Wyklętych), Katolicką Nauką Społeczną, mass-mediami. Nie są mu obce ruchy charyzmatyczne. Lubi szybką jazdą na rowerze.

Jego praktyka diakońska potrwa w naszej parafii do rekolekcji przed święceniami kapłańskimi, które zaplanowane są na 21 maja 2016 r. Wraz z nim święcenia otrzyma nasz parafianin Mateusz Macinkiewicz.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

Ks. Łuksza Piskuła SDB salezjanin (2)