13 marca 2016 r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Judica – Czarna

[fancy_numbers variation=”black”]

 1. Dziś rozpoczynamy PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Bardzo serdecznie witamy wśród nas księdza rekolekcjonistę Wojciecha Kułaka – salezjanina pracującego w Łodzi.

  W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na spotkania rekolekcyjne o godz. 7.00, 8.00 i o 18.00.

  W środę na godz. 8.00 zapraszamy szczególnie osoby chore, cierpiące, starsze. Podczas Eucharystii zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

  Spowiedź rekolekcyjna podczas wszystkich spotkań.

  Szczegółowy rozkład w folderach wielkopostnych.

  Od poniedziałku do środy będą przeprowadzane w naszej świątyni rekolekcje dla Gimnazjum nr 4 w godz. 11.00 – 12.30.

  Zapraszamy na apel maryjny o godz. 21.00.

 2. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

 3. Także w środę, 16 marca kolejny wykład z cyklu „Kościelne dzieje Piły”. Prelekcję pod tytułem: „Regionalne oddziaływanie na życie religijne Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu” wygłosi ks. dr Piotr Szczepaniuk. Wykład odbędzie się tradycyjnie w sali św. Jana Bosko, ale ze względu na trwające rekolekcje wielkopostne rozpocznie się po naukach, ok. 19.30.

 4. W czwartek przypadają imieniny naszego księdza proboszcza Zbigniewa Hula. Zapraszamy na mszę świętą w intencji dostojnego solenizanta, która odbędzie się tego dnia o godz. 18.00. Zachęcamy do modlitwy za pasterza parafii.

 5. Również w czwartek po wieczornej mszy odbędzie się nabożeństwo uzdrowienia.

 6. W piątek NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ

  W naszej świątyni o godz. 8.30 i 17.30, oraz dla dzieci o 16.30.

  O godz. 19.00 przy kościele św. Stanisława Kostki rozpocznie się DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEGO MIASTA. Zakończenie przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa. Nabożeństwo poprowadzi ks. bp Paweł Cieślik. Zapraszamy ministrantów, dzieci, młodzież, dorosłych, poczty sztandarowe organizacji społecznych, wspólnot religijnych i szkół naszego miasta do licznego udziału. Zbiórka pocztów sztandarowych o godz. 18.30. Przynieśmy ze sobą znicze.

 7. Zapraszamy do przygotowania naszego kościoła do świąt. Porządkowanie rozpoczniemy w najbliższą sobotę o godz. 9.00.

 8. W sobotę, w uroczystość św. Józefa zapraszamy na godz. 19.00 na koncert pod hasłem „WIELKOPOSTNE ZAMYŚLENIE” w wykonaniu Zespołu Szkół Muzycznych i Chóru Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Koncert jest organizowany przy współudziale RCK. Wstęp wolny.

 9. Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas w Pile zaprasza na „Wielkanocą Radość”, czyli charytatywne koncerty, występy i warsztaty. Impreza odbędzie się w sobotę, 19 marca od godz. 12.00 do 18.00 w galerii handlowej „Vivo”.

 10. Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA. POŚWIĘCENIE PALM na początku każdej mszy św. Przed SUMĄ – o godz. 10.45 rozpocznie się UROCZYSTA PROCESJA Z PALMAMI.

 11. W „Gościu Niedzielnym” m.in. ciąg dalszy cyklu „Ratuj swoją duszę” o zadośćuczynieniu po spowiedzi. W „L’Osservatore Romano” orędzie papieża Franciszka na Wielki Post. W sklepiku są rozprowadzane świece – paschaliki wielkanocne , które można wykorzystać m.in. podczas Liturgii Światła Wielkiej Soboty, w procesji Rezurekcyjnej czy też uroczystościach domowych. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane również przed kościołem palmy na Niedzielę Palmową.

 12. Serdecznie zachęcamy do osobistego podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Formularze znajdują się na stoliku przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Tych wszystkich, którzy pragną podjąć trud Duchowej Adopcji zapraszamy już dzisiaj na uroczyste ślubowanie podczas mszy św., która zostanie odprawiona 4 kwietnia – w DNIU ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA – o godz. 18.00.

 13. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbony przy ołtarzu Wspomożycielki Wiernych oraz do puszek przed kościołem.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Bożena JANKOWSKA, lat 62 z ul. Buczka;
+ Jerzy KASIEWICZ, lat 60 z ul. O. M. Kolbe;
Wczoraj w Bydgoszczy odbył się pogrzeb naszego byłego proboszcza ks. Bernarda Duszyńskiego. Miał 85 lat. Naszą parafią kierował w latach 1994-1995.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

Rekolekcje wielkopostne w parafii Świętej Rodziny głosi ks. Wojciech Kułak SDB

SOBOTA – 12 III
18.00 – Msza Św. z nauką ogólną

NIEDZIELA – 13 III
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00 – Msza Św. z nauką ogólną
17.15 – Gorzkie Żale z nauką Pasyjną
18.00 – Msza Św. z nauką ogólną
21.00 – APEL – Słowo na Dobranoc

PONIEDZIAŁEK – 14 III
7.00, 8.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych
11.00-12.30 – Gimnazjum nr 4
18.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych

WTOREK – 15 III
7.00, 8.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych
11.00-12.30 – Gimnazjum nr 4
18.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych

ŚRODA –16 III ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI
7.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych
8.00 – Msza Św. z nauką dla chorych, cierpiących, starszych (sakrament Chorych)
11.00-12.30 – Msza Św. – Gimnazjum nr 4
18.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych

OKAZJA DO SPOWIEDZI PODCZAS WSZYSTKICH SPOTKAŃ