Trwa salezjańska kapituła

To intensywny czas pracy nad kształtem i kierunkami, w których powinna pójść pilska inspektoria salezjanów.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Od poniedziałku w Szkołach Salezjańskich w Szczecinie trwa XII Kapituła Inspektorialna. Przyświeca jej hasło „Świadkowie ewangelicznego radykalizmu”.

Zgodnie z konstytucjami salezjańskimi w obradach udział bierze inspektor i jego współpracownicy, dyrektorzy domów zakonnych (w tym nasz proboszcz, ks. Zbigniew Hul) oraz salezjanie, wybrani przez swoich współbraci.

Podczas pierwszej sesji plenarnej, po wprowadzeniu w tematykę kapituły, młodzież poprzez debatę, prezentację filmu i przesłanie zechciała nastroić salezjanów do podjęcia refleksji. Nie zabrakło również miejsca na relacje o stanie inspektorii.

» Czytaj także: Pierwszy dzień Kapituły Inspektorialnej»

Druga sesja plenarna kapituły rozpoczęła się od prezentacji materiałów zebranych od wspólnot lokalnych i opracowanych przez komisję przedkapitulną. Ksiądz Zenon Klawikowski przedstawił temat „Mistycy w Duchu”, zaś ks. Janusz Sikora przedstawił wnioski na temat „Prorocy braterstwa”.

— Nad tymi dwoma tematami pochylili się ponownie ojcowie kapitulni podczas pracy w grupach. Wypracowane wnioski przedstawili później całemu gremium kapitulnemu. Wspólna dyskusja nad zaproponowanymi przemyśleniami była żywa i pokazała, jak bardzo tematy te są ważne — relacjonuje kl. Rafał Chabowski.

» Czytaj także: Drugi dzień Kapituły Inspektorialnej»

Obrady kapituły potrwają do soboty, 6 lutego. Kapituła inspektorialna zwoływana jest co trzy lata.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”]Fot. Facebook Inspektoria pw. św. Wojciecha – Salezjanie»[/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]