To będzie pierwsze w Polsce upamiętnienie szczątków »Inki«!

1 marca finał akcji „Serce dla Inki” czyli odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz srebrnego serca-urny ze szczątkami Bohaterki.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

To będzie wyjątkowa uroczystość, bo jak mówi ks. Jarosław Wąsowicz po raz pierwszy w Polsce zostaną uczczone szczątki Danuty Siedzikówny.

— Są jej popiersia, pomniki, ale w taki sposób jeszcze nikt jej nie upamiętnił. To będzie pierwsze miejsce, gdzie prochy „Inki” znajdą się w okolicznościowym epitafium. Z małego serduszka, które planowaliśmy zrobić wyjdzie wielkie serce-urna — podkreślił w rozmowie z Radiem Koszalin» ksiądz Wąsowicz.

Na serce udało się zebrać aż 5 kilogramów różnego rodzaju srebrnej biżuterii, łańcuszków, sztućców, monet itp. Nadal można wysyłać niepotrzebne srebro do ks. Wąsowicza (ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła)

— Akcja przerosła nasze oczekiwania. Srebro, dzięki zaangażowaniu mediów ogólnopolskich i rozpropagowania w internecie, spływało nie tylko z naszego kraju, ale także od Polaków zza granicy! Część niewykorzystanego srebra przeznaczymy w przyszłym roku na aureole dla błogosławionej Piątki Poznańskiej – młodych chłopaków, którzy oddali życie za wiarę i Polskę. W 2017 roku minie 75. rocznica ich męczeńskiej śmierci w Dreźnie — zdradza koordynator Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystości odsłonięcia i poświęcenia epitafium „Inki” odbędą się w Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych, czyli 1 marca podczas mszy o godz. 18. Swój udział zapowiedziała nawet rodzina Danuty Siedzikówny!

— Dla „Inki” powstanie srebrne serce, ale dla naszej rodziny ważniejsze jest to ZŁOTE SERCE, bijące w piersiach tych, którzy włączyli się w upamiętnienie naszej kochanej Danusi. Wierzymy, że z tej patriotycznej inicjatywy przy pomocy księdza Wąsowicza i salezjanów zrodzi się w Pile coś wspaniałego! Bo „Inka” na to zasługuje! — mówi Maciej Pawełek, mąż siostry ciotecznej „Inki”.

Tablica (projekt na zdjęciu powyżej) zawiśnie na filarze między ołtarzem św. Jana Bosko, a obrazem św. Marii Dominiki Mazarello. Nad nią górować będzie srebrne serce-urna.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[fancy_box]

Wesprzyj finansowo powstanie tablicy ”Inki”

[span style=”font-size:13px;color:grey”]Po kliknięciu w przycisk powyżej należy wpisać dobrowolną kwotę i nacisnąć enter. Z lewej strony, nad logo kart kredytowych należy wybrać opcję: Użyj karty debetowej lub kredytowej. Kontynuuj i podać swoje dane, numer karty kredytowej/debetowej, datę ważności, kod CVV2/CVC2. Po naciśnięciu Przekaż darowiznę i kontynuuj środki zostaną przelane z karty.[/span]

Wpłat można dokonywać również bezpośrednio na konto:

Nr konta: 66-8162-0003-0021-3354-3000-0010
Parafia Świętej Rodziny
ul. Św. Jana Bosko 1,
64-920 PIŁA
Tytułem: TABLICA „INKA”.

[/fancy_box]