Patronat samego prezydenta!

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął swoim patronatem IV Pilskie Dni Żołnierzy Wyklętych.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

— Z okazji piątej rocznicy ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” prezydent RP zdecydował o objęciu Patronatu Narodowego nad obchodami ku czci Żołnierzy Wyklętych w 2016 roku, a IV Pilskie Dni zostały włączone w program tegorocznych obchodów, objętych prezydenckim patronatem — czytamy w piśmie nadesłanym z kancelarii prezydenta.

Narodowy Patronat to wielkie wyróżnienie dla Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych, które już po raz czwarty będą organizowane w szeroko pojętym regionie.

— Starania o objęcie patronatu prezydenta RP podjął Ogólnopolski Społeczny Komitet Upamiętniania Żołnierzy Wyklętych, w którego działalność włączają się także Pilskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wysłaliśmy prezydentowi naszą prośbę ze szczegółowym kalendarium inicjatyw i bardzo się cieszymy, że odpowiedź przyszła pozytywna — wyjaśnia ks. Jarosław Wąsowicz, główny koordynator IV PDŻW.

» Sprawdź także: Pełen program IV Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych 2016»

Jak dodaje ks. Wąsowicz, na samym patronacie prezydenta się nie kończy.

— Mamy już swoją renomę i dlatego po raz drugi zostaliśmy zaproszeni do udziału w konferencji o Żołnierzach Wyklętych, która odbędzie się w Sejmie RP 25 lutego — mówi.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

Patronat Prezydenta