Nawracajcie się!

Rozpoczynamy w Kościele Wielki Post – szczególny czas nawrócenia i przygotowania do Paschy.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

W środę popielcową znikają z kościoła kwiaty, milknie radosne Alleluja i Gloria. Jest za to fiolet szat liturgicznych, pieśni pasyjne i tłum ludzi! W ten dzień jest więcej mszy niż w normalną niedzielę, a i tak na każdej Eucharystii ławki w kościele wypełniają się po brzeg!

— Niech popiół, którym zostały posypane nasze głowy przypomina nam o nieustannym nawracaniu się. Pamiętajmy w okresie Wielkiego Postu o jeszcze większym zwróceniu uwagi na post, jałmużnę i modlitwę. Oby – podążając za modą – post nie stał się dietą, modlitwa – medytacją, a jałmużna charytatywnością — apeluje ks. Janusz Zdolski.

Poświęcenie zamykanego konfesjonału Piła

O godz. 10. poświęcenia doczekał się drugi, zamykany konfesjonał. Dokonał tego proboszcz parafii, ks. Zbigniew Hul.

— Czynimy to przede wszystkim z myślą o złożeniu dziękczynienia Bogu, który przez przebaczenie i litość najpełniej okazuje swoją wszechmoc. Przychodzimy bowiem do konfesjonału jako grzesznicy, a odchodzimy usprawiedliwieni, korzystając z posługi pojednania, jaką Jezus Chrystus powierzył swojemu Kościołowi — mówił proboszcz.

» Czytaj także: Drugi, zamykany i … papieski!»

Całun Turyński Piła

Podobnie jak w zeszłym roku, podczas Wielkiego Postu przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa obecna jest kopia Całunu Turyńskiego – niemego świadka męki Chrystusa.

— Mimo, że ten świadek jest niemy to krzyczy i woła do nas przez Ewangelię: macie oczy, a nie widzicie! Na tym płótnie widać wszystko: twarz, każdą ranę. To jest świadek tego, że Pan Jezus podjął krzyż i cierpienie, aby nas wszystkich zbawić — dodaje ks. Zdolski.

Kapłan zachęca także do wpisywania swoich postanowień wielkopostnych lub próśb i podziękowań do księgi obok Całunu.

[fancy_amp]

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątki dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży o godz. 19.00

Natomiast w każdą wielkopostną niedzielę o godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]