Pobiegli wilczym tropem

W lesie na os. Górnym po raz pierwszy w Pile odbył się Bieg Wilczym Tropem.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Na starcie stanęły całe rodziny! Były dzieci (nawet w wózkach!), młodzież, starsi, kijkarze. Łącznie ponad 300 osób. Część z nich była w koszulkach z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych. Liczba chętnych do biegu zaskoczyła organizatorów.

— Bardzo się cieszę, że w ramach Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych w tym roku pojawiły się zawody sportowe. Wspaniała frekwencja! W przyszłym roku też pewnie zorganizujemy taki bieg — mówi ks. Jarosław Wąsowicz SDB, który również dobiegł do mety. I wcale nie ostatni.

Bieg Wilczym Tropem to impreza ogólnopolska. W kilkudziesięciu miastach w Polsce i poza jej granicami uczestnicy biegną 1963 mety, aby oddać hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963.

Dlaczego akurat 1963 metry? To odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Zwycięzcą pierwszego Biegu Wilczym Tropem w Pile został Robert Maret z numerem 27. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a na mecie czekała grochówka.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1Rx3CUk” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]