Drugi, zamykany i . . . papieski!

Zakończył się montaż drugiego zamykanego konfesjonału.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Miał powstać dopiero przed Wielkanocą, ale na szczęście udało się go zbudować jeszcze przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Teraz spowiedzi wielkopostne będą odbywały się w dwóch wyciszonych konfesjonałach.

— Drugi konfesjonał znajdujący się z prawej strony kościoła (patrząc przodem do ołtarza) jest lustrzanym odbiciem tego, który jest już w kościele. Nazwaliśmy go „papieski” ponieważ znajduje się na nim drewniana płaskorzeźba św. Jana Pawła II, wielkiego orędownika Miłosierdzia Bożego – wyjaśnia ks. Janusz Zdolski.

Na boku zamykanego konfesjonału widnieje wizerunek św. Jana Pawła II
Na boku zamykanego konfesjonału widnieje wizerunek św. Jana Pawła II

Miejsce do spowiedzi powstało w 100% z datków, składanych przez wiernych. Nadal można wspomóc w pokryciu kosztów budowy, składając ofiarę do skarbony obok ołtarza z obrazem Jezu ufam Tobie. Do zapłaty pozostało jeszcze 5 tys. zł.

— Zdecydowaliśmy się na jego budowę, widząc, że pierwszy zamykany konfesjonał cieszy się ogromną popularnością. Widać, że ludzie pragną intymności podczas spowiedzi. Mam nadzieję, że przyczyni się on do wzrostu dobrych i pobożnych spowiedzi w Pile — dodaje ks. Zdolski.

» Czytaj także: Fragmenty „Dzienniczka” w konfesjonale!»

Nowy konfesjonał nie jest jeszcze podłączony do elektryczności. Prace wykończeniowe planowane są na początek przyszłego tygodnia. Spowiedź w nim ruszy po środzie popielcowej.

Księża przypominają także, że miejsce dla penitenta w papieskim konfesjonale znajduje się z prawej strony (odwrotnie niż w tym pierwszym z wizerunkiem „Świętej Rodziny”). Zachęcają także do ustawiania się w jednej kolejce, na przeciwko ołtarza Bożego Miłosierdzia.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

Zamykany konfesjonał spowiedź Piła Święta Rodzina w Pile (1)

Zamykany konfesjonał spowiedź Piła Święta Rodzina w Pile (2)

Zamykany konfesjonał spowiedź Piła Święta Rodzina w Pile (5)