28 lutego 2016 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Oculi – Głucha

[fancy_numbers variation=”purple”]

 1. Dzisiaj na mszy św. o godz. 15.00 uroczyste zakończenie warsztatów muzycznych i po błogosławieństwie koncert finałowy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi Żywy Różaniec.

 2. W poniedziałek miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii a o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci św. wychowawcy młodzieży poprowadzi Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.

 3. We wtorek, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tego dnia o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta Eucharystia za żołnierzy AK i NSZ z Wileńszczyzny i Podlasia, podczas której odsłonimy i poświęcimy tablicę dedykowaną Danucie Siedzikównie ps. „Inka”. Nad tablicą znajdzie się srebrne serce – urna z prochami sanitariuszki V Brygady Wileńskiej. To będzie pierwsze w Polsce miejsce, gdzie zostaną uczczone jej szczątki. Swój udział zapowiedziała także rodzina „Inki”. Serdecznie wszystkich zapraszamy! Więcej informacji»

 4. Także we wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 msza św. zbiorowa za zmarłych.

 5. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

 6. W czwartek Caritas parafialna będzie wydawała owoce od 9.00 do 13.00.

 7. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE: PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA: o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne, następnie msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin oraz w intencji Straży Honorowej NSPJ. PIERWSZY PIĄTEK: Odwiedziny chorych od godz. 8.00. W tym dniu spowiedź dla dzieci o godz. 16.15, a o godz. 16.30 msza św. Młodzież zapraszamy na nabożeństwo o godz. 19.00. Po drodze krzyżowej obowiązkowe spotkanie osób, które w tym roku otrzymają sakrament bierzmowania. PIERWSZA SOBOTA: nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

 8. W czwartek i piątek młodzież szkół ponadgimnazjalnych będzie przeżywała w naszym kościele rekolekcje, które wygłosi wspólnota charyzmatyczna Witolda Wilka z Krakowa. Zapraszamy w czwartek na godz. 19.00 wszystkich parafian na nabożeństwo uzdrowienia i uwielbienia. UWAGA! Spotkania dla młodzieży będą się odbywały od godz. 8.00 do 13.00 i dlatego nie będzie w tych dniach mszy św. o godz. 8.00.

 9. W najbliższy piątek na drogę krzyżową zapraszamy na godz. 17.30 lub na 19.00.

 10. W piątek imieniny obchodzi ks. Kazimierz Napierała. Naszemu spowiednikowi, dziękując za owocną pracę, życzymy zdrowia i wszelkich łask Bożych. Pamiętajmy o nim w codziennej modlitwie.

 11. Również w piątek, 4 marca przeżywamy „DZIEŃ MIASTA PIŁY”. Zapraszamy w tym dniu na mszę św. o godz. 10.30 do kościoła pw. Królowej Polski, podczas której będziemy polecać Bogu wszystkie sprawy naszego miasta, naszych rodzin i każdego mieszkańca Piły.

 12. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka do Meksyku oraz cykl artykułów o warunkach dobrej spowiedzi „Ratuj swoją duszę”. W sklepiku są również kartki świąteczne oraz duży wybór różańców.

 13. W naszej bibliotece polecamy książkę Vinny Flynn: „7 tajemnic spowiedzi”.

 14. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sł. Bożej Stanisławy Leszczyńskiej zaprasza na rekolekcje w Górce Klasztornej oraz na pielgrzymkę Hiszpania-Costa Brava. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 15. Dzisiaj w kościele akademickim przy kościele NMP Wspomożenia Wiernych na os. Górnym o godzinie 19.00 rozpoczną się Akademickie Rekolekcje Wielkopostne „Oddaj się w dobre ręce”. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Dąbrówka, który jest posłanym przez papieża Misjonarzem Miłosierdzia. Rekolekcje potrwają do środy, 2 marca.

 16. Serdeczne zapraszamy do udziału w drugiej edycji pilskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Ruszy ona spod parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Pile, w piątek, 11 marca po mszy o godz. 20.00. Deklaracje uczestnictwa i informacje na stronie www.edk.org.pl.

 17. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie. Nasz kod P22. Pomoc w wypełnianiu druków można uzyskać w oratorium u ks. Piotra Pączkowskiego.

 18. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o 15.00.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Anna GAWIŃSKA, lat 93 z pl. Zwycięstwa;
+ Ryszard FELERZYŃSKI, lat 46 z pl. Zwycięstwa;
+ Halina WEROCHOWSKA, lat 64, z ul. O. M. Kolbe

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»