14 lutego 2016 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Invocavit – Wstępna

[fancy_numbers variation=”purple”]

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post

  W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo drogi krzyżowej:
  dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30;
  dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o g. 19.00;

  W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

  Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa wystawiona jest kopia Całunu Turyńskiego – płótna, które było świadkiem męki Pańskiej. Obok Całunu wystawiona jest pamiątkowa księga, do której można wpisać swoje postanowienia wielkopostne, prośby lub podziękowania. Zachęcamy!

  Na ławkach wyłożone są foldery wielkopostne z terminami rekolekcji, nabożeństw wielkopostnych, spowiedzi, obchodów Triduum Paschalnego i inne. Zachęcamy do zabrania folderów ze sobą!

 2. Dzisiaj przypada 76. rocznica pierwszej deportacji na Sybir. O godz. 11.00 msza w intencji żyjących i zmarłych sybiraków.

 3. Dzisiejszy apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi ADMA – Stowarzyszenie Wspomożycielki Wiernych.

 4. W poniedziałek Caritas parafialna będzie wydawała żywność w godz. od 9.00 do 13.00.

 5. W czwartek mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo uzdrowienia.

 6. Już w najbliższą sobotę, 20 lutego pod patronatem prezydenta RP ruszają IV Pilskie Dni Żołnierzy Wyklętych. O godz. 19.00 w Regionalnym Centrum Kultury odbędzie się koncert pod hasłem „Żołnierze niezłomni – podziemna armia powraca” w wykonaniu Leszka Czajkowskiego, Pawła Piekarczyka i Jerzego Zelnika. Bilety do nabycia w kasach RCK. A szczegółowy program wykładów, prezentacji, pokazów filmów, koncertów w ramach Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych znajduje się na naszej stronie internetowej. Zachęcamy także do zapisywania się na I Pilski Bieg „Wilczym Tropem”. Sprawdź program»

 7. Także w sobotę o godz. 20.00 w parafii NMP Wspomożenia Wiernych odbędzie się Wielkopostne Czuwanie Młodych pod hasłem „Serce dla Jezusa”.

 8. Również w przyszłą sobotę zapraszamy dzieci i młodzież do oratorium na godz. 10.00 na warsztaty plastyczno-techniczne. Zgłoszenia u ks. Piotra Pączkowskiego

 9. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o historycznym spotkaniu papieża Franciszka z patriarchą Moskwy.

 10. W parafii św. Jana Bosko odbędą się V Warsztaty Liturgiczno – Muzyczne. Zapisy do 18 lutego. Szczegóły na plakatach.

 11. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie. Nasz kod P22. Pomoc w wypełnianiu druków można uzyskać w oratorium u ks. Piotra Pączkowskiego.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Czesław POCHYLSKI, lat 85 z ul. Żeleńskiego;
+ Bogumiła PIÓRKOWSKA, lat 72 z pl. Zwycięstwa;
oraz tata naszego ministranta: + Eugeniusz KLESZCZ, lat 67 z ul. Buczka.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»