10 lutego 2016 r.

Środa popielcowa

[fancy_numbers variation=”purple”]

 1. Dziś Środa Popielcowa i rozpoczęcie Wielkiego Postu. Niech popiół, którym posypane zostały nasze głowy przypomina nam o nieustannym nawracaniu się. Pamiętajmy w okresie Wielkiego Postu o jeszcze większym zwróceniu uwagi na post, jałmużnę i modlitwę.

  Msze święte dzisiaj o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.00.

  Pamiętajmy, że dzisiaj obowiązuje POST ŚCISŁY, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia; oraz ilościowy – jeden posiłek do syta, wszystkich między 18. a 60. rokiem życia!

  Na mszy o godz. 10.00 poświęcony zostanie/został nowy zamykany konfesjonał z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Jeśli ktoś chciałby wspomóc budowę tego konfesjonału, może złożyć ofiary do puszki obok ołtarza Miłosierdzia Bożego.

  Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa wystawiona jest kopia Całunu Turyńskiego – płótna, które było świadkiem męki Pańskiej. Obok Całunu wystawiona jest pamiątkowa księga, do której można wpisać swoje postanowienia wielkopostne, prośby lub podziękowania. Zachęcamy!

  Dziś kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątki dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży o godz. 19.00. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 3. Dziś także o godz. 19.00 kolejny wykład z cyklu „Kościelne dzieje Piły”. Temat „Pilan wyznania wiary” zaprezentuje Maria Bochan, prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Piły. Wykład tradycyjne o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko.

 4. W czwartek, 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego.

 5. W ramach Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych w naszym kościele powstanie tablica, poświęcona bohaterce Państwa Podziemnego, Danucie Siedzikównie ps. „Inka”. W tablicę będzie wkomponowane srebrne serce, z prochami z jej grobu. Zbieramy srebro na powstanie urny. Niepotrzebne kolczyki, biżuterię albo inne srebrne rzeczy można przynosić do kancelarii parafialnej.

 6. W najbliższy weekend w parafii św. Antoniego zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie o godz. 18.00 w piątek. Szczegóły na plakatach.

 7. W przyszłą niedzielę przypada 75. rocznica pierwszej deportacji na Sybir. O godz. 11.00 msza w intencji żyjących i zmarłych sybiraków.

[/fancy_numbers]