Kapelan kibiców wyróżniony

Laureatem tegorocznej Nagrody im. ks. Bolesława Domańskiego został ks. Jarosław Wąsowicz SDB.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

O przyznaniu wyróżnienia dyrektorowi Archiwum Salezjańskiego Inspektorii Pilskiej poinformował na swojej stronie internetowej Gość Niedzielny»

Jak czytamy, Kapituła XXXI edycji Nagrody uhonorowała pilskiego salezjanina za animację postaw patriotycznych wśród środowisk sportowych.

Nagroda im. ks. Bolesława Domańskiego przyznawana jest przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Jej celem, oprócz popularyzowania postaci patrona, jest także chęć uhonorowania osób, które akcentują postawę chrześcijańską, jako właściwe uzupełnienie postawy patriotycznej, a także zachęcają innych do twórczej pracy naukowo-oświatowej, kulturalno-artystycznej i społeczno-gospodarczej.

Przyznający wyróżnienie kierują się słowami ks. Domańskiego: „Bądźmy Bogu wierni, ale dajmy i narodowi naszą miłość i nasze czyny. Mamy przecież potężną Patronkę, Orędowniczkę, Pocieszycielkę, Przyczynę naszej radości, Matkę Boską Radosną. Toteż publicznie, zgodnie, z głębi serca wołamy: Przyrzekamy uroczyście, że polskości swej za nic w świecie nie oddamy!”

Ks. dr Jarosław Wąsowicz od dawna włącza się w promowanie postawy patriotycznej wśród młodych. Niedawno odbyła się organizowana przez niego Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę (zauważona nawet przez TVN»). W Pile od kilku lat organizuje Dni Żołnierzy Wyklętych, czyli wielkie patriotyczne święto, obejmujące wykłady, koncerty, prelekcje i marsz. Ks. Wąsowicz został także okrzyknięty „kapelanem kiboli”.

Wręczenie nagrody odbędzie się 6 marca podczas uroczystej gali w studiu koncertowym Polskiego Radia Szczecin.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]