6 stycznia 2016 r.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Epifania, Trzech Króli

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziś, 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Epifanią lub świętem Trzech Króli. Jest to także Uroczystość Bożego Narodzenia w kościołach wschodnich. Braciom w wierze życzymy błogosławionych świąt.

  Dziś msze św. jak w każdą niedzielę.

  Podczas każdej mszy poświęcenie kredy, którą to na drzwiach domu napiszemy znak krzyża i duże litery C M B – oznaczające z łaciny Christus Mansionem Benedicat” czyli „niech Chrystus błogosławi temu domowi” oraz bieżący rok.

  W kancelarii parafialnej można nabyć specjalne naklejki na drzwi z napisem CMB 2016. Czytaj więcej»

  O godz. 15.00 spod kościoła św. Jana Bosko przy ul. Libelta wyruszy Orszak Trzech Króli.

 2. Trwa w naszej parafii kolęda.

  Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00,a w soboty od godz. 15.00. Rozkład na najbliższe dni:
  – dzisiaj kolęda w naszym domu zakonnym.
  – 7 stycznia (czwartek) – Ossolińskich, Wodna.
  – 8 stycznia (piątek) – Niemcewicza.
  – 9 stycznia (sobota) – Al. Wojska Polskiego.

  Rozkład kolędy znajduje się również w gablocie przed kościołem oraz w internecie na stronie parafialnej. KLIKNIJ TUTAJ»

  W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do soboty od 9.00 do 11.00. Natomiast popołudniu w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

 3. W piątek, 8 stycznia odwiedziny chorych od godz. 8.00.

 4. W piątek na godz. 19.00 zapraszamy młodzież, rodziców, osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania na spotkanie modlitewne „Wieczór Chwały”. Po wieczorze Chwały obowiązkowe spotkanie dla osób, które w 2016 r. otrzymają bierzmowanie.

 5. Organizujemy podczas ferii zimowych półkolonie-zimowisko. Więcej informacji i zapisy w oratorium. Karty zgłoszeń są w kancelarii i zakrystii.

 6. Ks. Janusz organizuje dziesięciodniową pielgrzymkę samolotową do Włoch: na Sycylię, do Rzymu oraz Świętych Drzwi w Watykanie. Odbędzie się ona w ostatnim tygodniu maja. Szczegółowy plan oraz zapisy przez internet na stronie parafialnej».

 7. Już dzisiaj zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu światowej sławy artystów – Jacka Wójcickiego i Beaty Rybotyckiej. Odbędzie się on w naszej świątyni, 16 stycznia o godz. 19.00. Koncert jest organizowany przy współudziale RCK w Pile. Cegiełki-bilety wstępu (5 zł) są do nabycia w kancelarii.

[/fancy_numbers]