31 stycznia 2016 r.

Św. Jan Bosko

Uroczystość świętego Jana Bosko
IV NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj Uroczystość św. Jana Bosko – wychowawcy i patrona młodzieży, założyciela rodziny salezjańskiej. Po każdej mszy ucałowanie jego relikwii. O godz. 17.30 nabożeństwo za przyczyną księdza Bosko w intencji rodzin naszej parafii, dzieci, młodzieży i wspólnot, które poprowadzą salezjanie współpracowników. Apel maryjny o 21.00. Zapraszamy!

 2. Dziś także w parafii św. Jana Bosko przy ul. Libelta msza św. odpustowa o godz. 12.30.

 3. W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie katechetów naszej parafii, a o godz. 19.00 Rada Wspólnoty Wychowawczo-Duszpasterskiej. Zapraszamy przedstawicieli poszczególnych wspólnot, ruchów, stowarzyszeń naszej parafii.

 4. We wtorek, 2 lutego obchodzimy ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego oraz zamknięcie Roku Życia Konsekrowanego. Aktualne wydanie „Gościa Niedzielnego” zamieszcza poruszające historie o wyborze życia zakonnego. Polecamy.

 5. Także we wtorek o godz. 17.30 różaniec za zmarłych, a po nim msza św. zbiorowa z wypominek.

 6. We środę wspominamy św. Błażejapatrona od chorób gardła. Po każdej mszy św. błogosławieństwo gardeł. O godz. 17.30 nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych.

 7. Zapraszamy rodziców z dziećmi, młodzież, bierzmowanych, studentów do przeżycia wspólnej modlitwy przy krzyżu i ikonie „SALUS POPULI ROMANI” w ramach peregrynacji znaków Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 4 lutego w kościele NMP Wspomożenia Wiernych, godz. 19.00. Modlitwie będzie przewodniczył bp Edward Dajczak.

 8. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA: o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne, następnie msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin oraz w intencji Straży Honorowej NSPJ.

  PIERWSZY PIĄTEK: Odwiedziny chorych od godz. 8.00. W tym dniu spowiedź dla dzieci o godz. 16.15, a o godz. 16.30 msza św.

  PIERWSZA SOBOTA: nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

 9. W piątek na godz. 19.00 zapraszamy młodzież, rodziców, osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania na spotkanie modlitewne „Wieczór Chwały”. Po wieczorze chwały spotkanie dla osób, które w 2016 r. otrzymają bierzmowanie.

 10. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Po każdej mszy św. błogosławieństwo chleba.

 11. Kino „Helios” zaprasza na film o św. Bernadecie Soubirous pod tytułem: „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Cena biletu na hasło „Nazaret” 13 zł. Terminy seansów oraz godziny są podane na plakatach.

 12. Ks. Janusz zachęca do wzięcia udziału w samolotowej pielgrzymce do Włoch: na Sycylię, do Rzymu i do Świętych Drzwi w Watykanie. Odbędzie się ona od 23 maja do 1 czerwca. Szczegóły i zapisy przez internet oraz w kancelarii parafialnej. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc

 13. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Bronisława SŁAWIŃSKA, lat 100 z ul. Boh. Stalingradu;
+ Witold POPŁAWSKI, lat 88 z ul. Boh. Stalingradu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»