24 stycznia 2016 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj zapraszamy na mszę św. o godz. 15.00 rodziców osób powołanych do służby Bogu. Po Eucharystii spotkanie opłatkowe w sali św. Jana Bosko. Po wieczornej mszy hołd maryjny, który zakończymy apelem.

 2. Trwa w naszej parafii kolęda.

  Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, a w soboty od godz. 15.00. Rozkład na najbliższe dni:
  – 25 stycznia (poniedziałek) – Boh. Stalingradu (nieparzyste).
  – 26 stycznia (wtorek) – O. M. Kolbe (parzyste).
  – 27 stycznia (środa) – Żeleńskiego.
  – 28 stycznia (czwartek) – Pl. Konstytucji 3 Maja.
  – 29 stycznia (piątek) – Buczka (parzyste).
  – 30 stycznia (sobota) – kolęda uzupełniająca.

  Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, zachęcamy do umawiania się na kolędę uzupełniającą w najbliższą sobotę. Jeśli także ten termin komuś nie pasuje – śmiało można zaproponować inny dzień. Na kolędę uzupełniającą można umawiać się w kancelarii parafialnej, telefonicznie, przez e-mail» lub przez portale społecznościowe np. Facebook».

  Jeszcze w tym tygodniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do soboty od 9.00 do 11.00. Natomiast popołudniu w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

 3. W poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. A we wtorek obchodzimy dzień islamu w Kościele katolickim.

 4. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

 5. Również w środę o godz. 10.00 w kinie Helios projekcja filmu „Bóg Zakazany” o męczennikach wojny domowej w Hiszpanii w 1936 roku.

 6. W czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła.

 7. W przyszłą niedzielę, 31 stycznia będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA BOSKO. Po każdej mszy ucałowanie relikwii wielkiego wychowawcy młodzieży. O godz. 17.30 nabożeństwo za przyczyną św. Jana Bosko w intencji rodzin naszej parafii, dzieci, młodzieży i wspólnot, prowadzone przez Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.

 8. W parafii św. Jana Bosko msza św. odpustowa o godz. 12.30.

 9. Towarzystwo Pomocy Chorym zaprasza na charytatywny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów – „Di Ortica” z Szydłowa i „Halka” z Piły. Koncert odbędzie się 31 stycznia o godz. 16.00 w kościele św. Stanisława Kostki w Pile.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Waldemar KRUPA, lat 50 z miejscowości Popowo;
+ Henryk SZYMAŃSKI, lat 86 z ul. Towarowej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»