Tłumy na Godzinie Łaski

To niespotykane, żeby w środku tygodnia w samo południe kościół przeżywał oblężenie.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, punktualnie o 12. do kościoła przyszli wierni, aby uczestniczyć w „Godzinie Łaski”.

— To szczególna godzina. Dzięki modlitwie w czasie tych konkretnych 60 minut Maryja wyprasza wiele łask dla duszy i ciała. Jak zapowiedziała, tego dnia będą masowe nawrócenia, dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga — wyjaśnia ks. Janusz Zdolski SDB.

8 grudnia 1947 roku w Montichiari we Włoszech objawiła się Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.

To właśnie w jednym z tych objawień Maryja wyraziła pragnienie, by nazywać ją Różą Duchowną. Powierniczką objawień była Pierina Gilli, pielęgniarka z miejscowego szpitala.

Forma modlitwy w Godzinie Łaski jest dowolna. Szczególnie ważna jest modlitwa za grzeszników, i uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej i Matki Kościoła. Można spędzić ten czas na różańcu, można z litanią do Niepokalanego Poczęcia NMP.

W naszym kościele modlitwy podczas Godziny Łaski prowadziła osoba świecka. Był odmawiany m.in różaniec, litania do Serca NMP i akt zawierzenia.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[fancy_images width=”660″ height=”372″] [image title=”Godzina Łaski w Pile” alt=”Godzina”]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/12/Godzina-łaski-001.jpg[/image] [image title=”Godzina Łaski w Pile” alt=”Godzina”]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/12/Godzina-łaski-002.jpg[/image] [image title=”Godzina Łaski w Pile” alt=”Godzina”]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/12/Godzina-łaski-003.jpg[/image] [image title=”Godzina Łaski w Pile” alt=”Godzina”]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/12/Godzina-łaski-004.jpg[/image] [image title=”Godzina Łaski w Pile” alt=”Godzina”]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/12/Godzina-łaski-005.jpg[/image] [image title=”Godzina Łaski w Pile” alt=”Godzina”]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/12/Godzina-łaski-007.jpg[/image] [image title=”Godzina Łaski w Pile” alt=”Godzina”]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/12/Godzina-łaski-008.jpg[/image] [/fancy_images]