Budować rodziny na wzór Świętej Rodziny

W „trzeci dzień świąt”, czyli w niedzielę, 27 grudnia przeżywaliśmy doroczny odpust parafialny.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Kazania przez cały dzień głosił ks. Marek Kowalski SDB, dawny misjonarz z Malawi, a obecnie odpowiedzialny za animacje i muzea misyjne w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie.

— To bardzo rodzinna uroczystość. Skłania ona do refleksji nad kondycją polskiej rodziny. W ostatnich latach jest wiele narzekania chociażby z powodu biedy — mówił misjonarz.

Zobrazował on również jak wygląda życie rodzinne w rożnych kulturach, szczególnie tych z trzeciego świata.

— Listy misjonarzy z krajów biednych powinny ostudzić narzekanie na warunki bytowe rodzin w Polsce. Nie jesteśmy najbogatsi, ale przecież jest wielu biedniejszych od nas — głosił ks. Kowalski.

Zastanowił się także nad wychowaniem w rodzinie

— Rola rodziny, budowana przez wieki, zanika i powstaje pustka. Nie można nazywać rodziną małżeństwa, w których wychowanie potomstwa polega wyłącznie za zaspakajaniu jego rosnących żądań. Do tego dochodzi niekontrolowany wpływ mass mediów i ulicy. Musimy zatem budować rodziny na wzór Świętej Rodziny — zaznaczył dosadnie.

[fancy_amp]

[span style=”font-size:10px; color:grey;”]Posłuchaj całego kazania ks. Marka Kowalskiego:[/span]

[fancy_amp]

Główna msza święta odpustowa o godz. 11. zakończyła się litanią do Świętej Rodziny, jubileuszową modlitwą oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Eucharystię celebrował ks. Marek Kowalski.

Wśród gości znalazł się dziekan Piły, ks. Stanisław Oracz, ks. Artur Kucharski, dyrektor szkół salezjańskich oraz dwóch księży-pilan ks. Michał Kwiatkowski i ks. Robert Kulczyński.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1YO9SxH” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]