Nowy pilski inspektor

W czwartek, 10 grudnia X następca św. Jana Bosko, ks. Angel Fernandez Artime nominował nowego inspektora pilskiej prowincji salezjanów.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Na stanowisko inspektora Inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile na lata 2016-2022 został nominowany ks. Roman Jachimowicz SDB. Wybór odbył się po konsultacjach i rozeznaniu w radzie generalnej. Ks. Roman przyjął nominację.

— W imieniu wszystkich współbraci przekazuję z serca płynące gratulacje. Życzę zaufania współbraci salezjanów, konkretnej życzliwości ze strony pasterzy Kościoła, radosnego wsparcia Rodziny Salezjańskiej, spontanicznej współodpowiedzialności związanych z nami świeckich, odnoszenia się jak do ojca ze strony młodzieży i dzieci z naszych placówek, uszanowania jako autorytetu przez związanych z nami dorosłych — czytamy w liście obecnego inspektora, ks. Marka Chmielewskiego.

Nowy inspektor-nominat ma 48 lat. Pochodzi z Dębna Lubuskiego. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1995 r. Pracuje we wspólnocie św. Józefa w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu. W domu zakonnym pełni funkcje ekonoma.

» Czytaj także: Życiorys ks. inspektora-nominata»

Przejęcie władzy nastąpi w Pile, 23 kwietnia 2016 r. w uroczystość św. Wojciecha, patrona pilskiej inspektorii.

Inspektoria to zakonna kuria – podlegają jej wszystkie wspólnoty salezjanów na danym terenie. W Polsce salezjanie mają cztery inspektorie: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i właśnie w Pile.

Inspektoria Towarzystwa Salezjańskiego pw. św. Wojciecha w Pile powstała w 1979 roku na mocy dekretu ówczesnego przełożonego generalnego, ks. Egidio Viganò. Pilska prowincja swoim zasięgiem obejmuje nie tylko w północno-zachodnią część naszego kraju, ale także Gruzję, Szwecję i Rosję.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”]źródło: pila.salezjanie.pl»[/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[image_frame style=”framed” align=”center”]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/12/Ks.-Roman-Jachimowicz-inspektor-Pilski-2.jpg[/image_frame]