Kolędy dla hospicjum

Ponad dwa tysiące złotych udało się zebrać podczas koncertu kolęd.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Cztery chóry ledwo zmieściły się na schodach prezbiterium naszego kościoła. W niedzielę Świętej Rodziny wspólnie zaśpiewał zaśpiewała „Święta Cecylia” i „Halka” z Piły, „Gromadno” ze Starej Wiśniewki oraz „Di Ortica” z Szydłowa.

— Udało nam się wspólnie zaśpiewać, mimo tylko jednego spotkania i to tuż przed samym koncertem. I chociaż byliśmy rozrzuceni w tłumie – soprany stały daleko od altów – to śpiewało się bardzo dobrze. Ważny był cel, dla którego się spotkaliśmy — dzieli się przeżyciami Barbara Wawrzyniak, chórzystka i przewodnicząca parafialnego chóru św. Cecylii.

Podczas koncertu usłyszeć można było kolędy – te popularne oraz te zupełnie nie znane szerszej publiczności.

O wspólne kolędowanie poprosiło Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. To właśnie to stowarzyszenie odpowiedzialne jest za powstanie hospicjum w Pile.

Wolontariusze, ubrani w charakterystyczne żółte koszulki, zbierali podczas koncertu ofiary na budowę domu opieki paliatywnej. W sumie niedzielny koncert kolęd zasilił konto stowarzyszenia kwotą ponad dwóch tysięcy złotych.

Jak zapowiadają członkowie TPCh jeszcze w styczniu odbędzie się kolejny, charytatywny koncert w naszym kościele.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[fancy_images width=”660″ height=”440″] [image]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/12/Koncert-kolęd-Piła-01.jpg[/image] [image]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/12/Koncert-kolęd-Piła-02.jpg[/image] [image]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/12/Koncert-kolęd-Piła-03.jpg[/image] [image]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/12/Koncert-kolęd-Piła-04.jpg[/image] [/fancy_images]