Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Co odpowiadać na mszy po łacinie?

Ks. Janusz Zdolski I Folder Z Teksami Mszy Po łacinie

Co odpowiadać na mszy po łacinie?

Tuż przed mszą na zakończenie jubileuszu 100-lecia ks. Janusz poćwiczy z wiernymi teksty łacińskie. Warto przyjść w niedzielę ok. godz. 10.50.

Z drukarni właśnie zostało odebranych ponad tysiąc folderów z tekstem mszy świętej po łacinie oraz tłumaczeniem po polsku. Te, które są w nim pogrubione odpowiadają wierni.

— Mamy jednak świadomość, że odkąd języki ojczyste zastąpiły łacinę w liturgii, a było to 50 lat temu, sporo osób nie wie jak się odmawia części stałe, jak confiteor, credo czy Pater Noster. Dlatego tuż przed mszą będzie „przyspieszony kurs łaciny” — informuje ks. Janusz Zdolski.

Dla niektórych szybkie przypomnienie, a dla innych poznanie łaciny odbędzie się w niedzielę, przed główną mszą, tuż ok. godz. 10.50. Ks. Janusz będzie czytał teksty, a wierni, zerkając do folderków, będą za nim powtarzali.

Przygotowania do mszy są już na półmetku. Eucharystię odprawi ks. inspektor Marek Chmielewski. Msza na zakończenie roku 100-lecia poświęcenia kościoła będzie też mszą, która będzie otwierała … jeszcze większy jubileusz.

©

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»