25 grudnia 2015 r.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

Drodzy Parafianie, mili goście!

Niech Święta Bożego Narodzenia, które obchodzimy w Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, pomogą nam, dostrzec w Nowonarodzonym Jezusie miłość miłosierną Boga i inspirację do życia miłosierdziem w naszych rodzinach, miejscach pracy, nauki i we wszystkich wspólnotach ludzkich

– życzą Salezjanie Księdza Bosko z parafii pw. Świętej Rodziny w Pile.

[fancy_numbers variation=”yellow”]

  1. W pierwszy i drugi dzień świąt msze będą odprawiane według rozkładu niedzielnego.
  2. W najbliższą niedzielę, 27 grudnia, będziemy przeżywać w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚWIĘTEJ RODZINY. Główna msza zostanie odprawiona o godz. 11.00. Tego dnia będziemy rozprowadzać parafialne kalendarze na 2016 rok. A wieczorem, o godz. 19.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chórów: „Świętej Cecylii” z naszej parafii, „Halki” z Piły, „Gromadno” ze Starej Wiśniewki i „Di Ortica” z Szydłowa Jest to koncert charytatywny na rzecz Hospicjum w Pile. Zapraszamy!
  3. Również 27 grudnia przypada 97. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego. Hołd powstańcom złożymy podczas Eucharystii o godz. 18., a po niej przejdziemy pod nowy mural, aby go poświęcić. Tam też krótki wykład na temat powstania przedstawi historyk, Marek Fijałkowski.
  4. W poniedziałek 28 grudnia o godz. 18.00 Eucharystia w intencji wspólnoty Różańca Rodziców za Dzieci. Po mszy św. spotkanie informacyjne.
  5. Już dzisiaj zapraszamy również na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu światowej sławy artystów – Jacka Wójcickiego i Beaty Rybotyckiej. Odbędzie się on, 16 stycznia o godz. 19.00. Koncert jest organizowany przy współudziale RCK w Pile. Cegiełki-bilety wstępu (5 zł) są do nabycia w kancelarii.
  6. Kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia. Rozkład podamy w najbliższą niedzielę. Wcześniej ukaże się on na naszej stronie parafialnej.
  7. Organizujemy podczas ferii zimowych półkolonie-zimowisko. Więcej informacji i zapisy w oratorium.
  8. Przy ołtarzu NSPJ można obejrzeć wystawę dawnych pocztówek i kart świątecznych ze zbiorów Archiwum Salezjańskiego Inspektorii Pilskiej.
  9. Na parafialnym Facebooku trwa konkurs, podczas którego można wygrać parafialne terminarze i kalendarze. Zachęcamy do udziału! Czytaj więcej»
[/fancy_numbers]