20 grudnia 2015 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

[fancy_numbers variation=”black”]

 1. Dziś apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 2. We wtorek, 22 grudnia o godz. 18.00 msza święta w intencji członków Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych, a po niej hołd maryjny.

 3. Nowennę do Bożego Narodzenia odprawiamy o godz. 17.30. Zakończenie nowenny w czwartek po mszy o godz. 8.00.

 4. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w minioną sobotę włączyli się w porządkowanie i dekorowanie naszego kościoła.

 5. W czwartek, 24 grudnia, rano msze św. o godz. 6.00, 6.50 i 8.00. O godz. 6.50 zakończenie rorat.

 6. Już w tym tygodniu przeżywać będziemy jedno z ważniejszych świąt chrześcijańskich – BOŻE NARODZENIE. Są to narodziny Boga – źródła miłości. W przygotowaniach do tego święta pamiętajmy o drugim człowieku, przebaczeniu i miłości w rodzinach.

  Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź dzisiaj podczas każdej mszy świętej. We wtorek i środę kapłani będą w konfesjonale przez cały dzień. W czwartek spowiedź do godz. 15.

  W czwartek 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Starajmy się zachować tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jako tradycję kultury chrześcijańskiej i narodowej.

  WIECZERZĘ WIGILIJNĄ rozpocznijmy wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza z rozdziału 2 i dzieleniem się opłatkiem.

  Opłatek można jeszcze nabyć w kiosku oraz kancelarii parafialnej.

  W WIGILIĘ – dla dzieci odbędzie się tradycyjnie MSZA ŚW. BETLEJEMSKA o godz. 16.00.

  Wszystkich zapraszamy na MSZĘ PASTERSKĄ o godz. 22.00 lub 24.00.

  W Wigilię imieniny obchodzi ks. Adam Popławski, sekretarz inspektorialny. Życzymy mu wszelkich łask Bożych i życzliwości ludzkiej.

  W pierwszy i drugi dzień świąt msze będą odprawiane według rozkładu niedzielnego.

  Kiosk parafialny od 25 do 27 grudnia będzie nieczynny.

 7. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia, będziemy przeżywać w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚWIĘTEJ RODZINY. Główna msza zostanie odprawiona o godz. 11.00. W tym dniu o godz. 19.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chórów: „Świętej Cecylii” z naszej parafii, „Halki” z Piły, „Gromadno” ze Starej Wiśniewki i z Szydłowa „Di Ortica”. Jest to koncert charytatywny na rzecz Hospicjum w Pile. Zapraszamy!

 8. Już dzisiaj zapraszamy również na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu światowej sławy artystów – Jacka Wójcickiego i Beaty Rybotyckiej. Odbędzie się on w naszej świątyni, 16 stycznia 2016 r. o godz. 19.00. Koncert jest organizowany przy współudziale RCK w Pile. Cegiełki-bilety wstępu (5 zł) są do nabycia w kancelarii.

 9. Kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia. Rozkład podamy w najbliższą niedzielę. Wcześniej ukaże się on na naszej stronie parafialnej.

[/fancy_numbers]

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Krzyż Nekrolog

+ Kazimierz JANUSZEWSKI, lat 78 z ul. Mieszka I;
+ Regina ZIEMKOWSKA, lat 85 z ul. Ks. Jerzego Popiełuszki;
+ Leszek JANKIEWICZ, lat 58 z ul. Okrzei;
+ Maria GROCHOWALSKA, lat 86 z al. Jana Pawła II;
+ Marta TABAKA, lat 84 z ul. Sikorskiego.

czarna wstążkaW miniony piątek zmarła także mama naszego księdza proboszcza, śp. Romualda Hul. Miała 77 lat. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 21 grudnia o godz. 12.00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu. Organizujemy wyjazd autokarowy na pogrzeb. Zapisy u ks. Janusza lub bezpośrednio po mszy w zakrystii. W poniedziałek z racji pogrzebu kancelaria będzie nieczynna.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»