Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

W rocznicę męczeńskiej śmierci

Siostra Ksaweria Rohwedder

W rocznicę męczeńskiej śmierci

W środę przypada 70. rocznica śmierci zakonnicy, zamordowanej w obronie czystości, a pochowanej na pilskim dworcu PKP.

O słudze Bożej, s. Ksawerii Rohwedder pisaliśmy na naszej stronie pod koniec września tego roku.

Zakonnica zginęła z rąk radzieckiego żołdaka we wspomnienie patronki swojego zgromadzenia, św. Katarzyny Aleksandryjskiej, czyli 25 listopada. Została pośpiesznie pochowana w okolicach dworca PKP w Pile.

» Czytaj także: Zamordowana na dworcu w Pile ‐ zostanie świętą?!»

— Po naszych apelach związanych z poszukiwaniem grobu sługi Bożej zgłosiło się do kancelarii kilka osób. Mamy więc kilka tropów, które będziemy badać — mówi ks. Janusz Zdolski.

Kapłan ma również nadzieję, że niedługo nasze miasto będzie miało „swoją” świętą. — Dobrze by było, aby jeszcze przed beatyfikacją odnalazły się szczątki siostry katarzynki — dodaje.

W 70. rocznicę męczeńskiej śmierci s. Ksawerii (25 listopada) będziemy modlić się na mszy o godz. 18. o rychłą jej beatyfikację oraz w intencji ofiar mordów dokananych przez żołnierzy radzieckich.

— Na tę mszę zostały przygotowane obrazki z modlitwą za przyczyną s. Ksawerii Rohwedder. Warto prosić o łaski tą, która zginęła za wiarę i w obronie czystości. Tym bardziej, że swoją krwią skropiła pilską ziemię – miejsce gdzie żyjemy! Może zdarzy się jakiś cud, który jest konieczny do ogłoszenia świętości? — zachęca do modlitwy ks. Janusz.

©

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»