Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Nasz dawny asystent wyświęcony na kapłana

Ks. Maciej Szustak Kapłanem

Nasz dawny asystent wyświęcony na kapłana

Maciej Szustak, który kilka lat temu był w naszej parafii jako kleryk na asystencji od zeszłej soboty jest już księdzem.

Jeszcze jako kleryk opuścił zgromadzenie salezjańskie i przeniósł się do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego pw. Świętej Rodziny w Szczecinie.

W kościele tamtego seminarium w sobotę, 14 listopada otrzymał z rąk abpa Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego święcenia prezbiteratu. W uroczystościach wzięła udział liczna delegacja salezjanów.

Arcybiskup przekazał również ks. Maciejowi Szustakowi dekret, kierujący na pierwszą parafię. Neoprezbiter został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jerzego w Goleniowie (diecezja szczecińsko-kamieńska).

Zanim jednak ks. Maciej udał się na swoją nową placówkę, odprawił mszę świętą prymicyjną w rodzinnej parafii salezjańskiej pw. św. Faustyny Kowalskiej w Koninie. Pozdrowienia od parafian przekazał uczestnik mszy, ks. Janusz Zdolski.

fot. Maria Palica/Parafia św. Jerzego w Goleniowie

©

&


Na chwałę Boga i ku pożytkowi świętego Kościoła katolickiego,14 listopada 2015 roku w kościele Arcybiskupiego Seminarium…

Posted by Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jerzego w Goleniowie on 14 listopada 2015

&

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»