Nasz dawny asystent wyświęcony na kapłana

Maciej Szustak, który kilka lat temu był w naszej parafii jako kleryk na asystencji od zeszłej soboty jest już księdzem.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Jeszcze jako kleryk opuścił zgromadzenie salezjańskie i przeniósł się do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego pw. Świętej Rodziny w Szczecinie.

W kościele tamtego seminarium w sobotę, 14 listopada otrzymał z rąk abpa Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego święcenia prezbiteratu. W uroczystościach wzięła udział liczna delegacja salezjanów.

Arcybiskup przekazał również ks. Maciejowi Szustakowi dekret, kierujący na pierwszą parafię. Neoprezbiter został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jerzego w Goleniowie (diecezja szczecińsko-kamieńska).

Zanim jednak ks. Maciej udał się na swoją nową placówkę, odprawił mszę świętą prymicyjną w rodzinnej parafii salezjańskiej pw. św. Faustyny Kowalskiej w Koninie. Pozdrowienia od parafian przekazał uczestnik mszy, ks. Janusz Zdolski.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”]fot. Maria Palica/Parafia św. Jerzego w Goleniowie[/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]


Na chwałę Boga i ku pożytkowi świętego Kościoła katolickiego,14 listopada 2015 roku w kościele Arcybiskupiego Seminarium…

Posted by Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jerzego w Goleniowie on 14 listopada 2015

[fancy_amp]

[image_frame style=”framed” align=”center” height=”517″ width=”660″]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/11/Obrazek-prymicyjny-ks.-Maciej-szustak.jpg[/image_frame]