8 listopada 2015 r.

Logo100latmale

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Syrii

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00. Natomiast w przyszłą niedzielę spotkanie osób, które złożyły deklarację modlitwy różańcowej rodziców za dzieci po mszy św. o godz. 15.00.
 2. Dziś apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi Neokatechumenat. Zapraszamy!
 3. We wtorek różaniec z wypominkami połączony z krucjatą modlitewną za Ojczyznę o godz. 17.30.
 4. Również we wtorek zapraszamy na spotkanie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Rozpoczęcie w kaplicy zakonnej o godz. 18.00.
 5. W środę, 11 listopada obchodzimy 97. rocznicę ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Zapraszamy na mszę świętą w intencji Ojczyzny, która odbędzie się o godz. 15.00. Po Eucharystii przejdziemy z wszystkimi wiernymi, przedstawicielami powiatu i miasta oraz organizacji, instytucji, szkół naszego regionu na plac Zwycięstwa, aby złożyć kwiaty.
 6. W sobotę, 14 listopada, przypada 24. rocznica śmierci ks. Stanisława Olędzkiego. O godz. 18.00 msza o życie wieczne dla niego.
 7. Spotkania grupy teatralno-muzycznej w każdy czwartek o godz. 16.00 dla dzieci, a o godz. 17.00 dla młodzieży. Spotkania prowadzi siostra Renata Polak w sali nr 22. Natomiast w piątek spotkanie chóru parafialnego o godz. 18.00 w sali nr 25.
 8. Rozpoczęły się KATECHEZY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY. Spotkania w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 9. Przez cały listopad o godz. 17.30 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki można jeszcze składać w kancelarii lub za pośrednictwem naszej strony internetowej. Przyjmujemy również wypominki roczne. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach.
 10. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o ciągłym odczytywaniu fenomenu bł. Karoliny Kózkówny – patronki ofiar przemocy. Jest również relacja z marszu świętych w Pile.
 11. Z racji wspomnienia św. Cecylii, patronki chórów kościelnych, wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy do wzięcia udziału w „Cecyliadzie” – konkursie młodych talentów wokalnych. Zapisy u s. Renaty. Karty zgłoszeń można wziąć w zakrystii oraz u swoich katechetów w szkole. Konkurs odbędzie się 21 listopada w sali św. Jana Bosko w domu parafialnym i rozpocznie się o godz. 14.00.
 12. Biuro Radia Maryja organizuje 5 grudnia pielgrzymkę do Torunia w 24. rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w biurze.
 13. Zachęcamy do zapisywania się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach od 25 do 31 lipca 2016 r. Dla młodzieży salezjańskiej wyjazd będzie kosztował 650 zł. Zapisy u ks. Piotra Pączkowskiego.
 14. Biblioteka „Świętej Rodziny” jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy książkę Erica Metaxasa „Cuda. Świadectwa i prawdziwe historie osób, które doświadczyły cudów”.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Leon KURZAJCZYK, lat 78, z pl. Konstytucji 3 Maja;
+ Józef JAWORSKI, lat 83 z ul. Niemcewicza;
+ Stanisława BOLEK, lat 81 z ul. Śródmiejskiej;
+ Tadeusz BUMBUL, lat 81, z ul. Wodnej;
+ Jerzy WIEWIÓRKA, lat 42 z ul. Wyspiańskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»