29 listopada 2015 r.

Logo100latmale

I NIEDZIELA ADWENTU
DOMINICA I ADVENTUS

[fancy_numbers variation=”purple”]

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna adwent i nowy rok liturgiczny. W okresie ADWENTU przewodniczką jest dla nas NMP Niepokalana, którą symbolizuje świeca i msza św. roratnia. RORATY w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.50. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec, czy też adwentowych lampionów.

 2. Dzisiaj o godz. 17.30 pierwszy dzień nowenny do Niepokalanego Poczęcia NMP, a o 21.00 apel maryjny prowadzony przed Odnowę w Duchu Świętym.

 3. W poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja. O godz. 18.00 ks. Andrzej Finc odprawi Eucharystię w intencji swojej i wszystkich Andrzejów naszej parafii.

 4. Także w poniedziałek Caritas parafialna będzie wydawała jabłka od 9.00 do 13.00.

 5. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych. O godz. 18.00 msza św. zbiorowa z wypominek.

 6. W środę, o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. przez ks. inspektora Marka Chmielewskiego w intencji wszystkich wspólnot, grup i ruchów naszej parafii. Po Eucharystii spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej w sali nr 18 w domu katechetycznym. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.

 7. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – o godz. 17.30 nabożeństwo i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin. Następnie wieczorna Eucharystia dla ministrantów i Straży Honorowej NSPJ.

  PIERWSZY PIĄTEK – od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Dla dzieci spowiedź o 16.15 i msza św. o godz. 16.30. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się Wieczór Chwały. Przynieśmy ze sobą świece lub lampiony. Po wieczorze Chwały spotkanie obowiązkowe dla osób, które w 2016 r. otrzymają bierzmowanie. Zamkniemy definitywnie listę przygotowujących się do tego sakramentu.

  PIERWSZA SOBOTAtego dnia uczcimy Niepokalane Serce NMP po mszy św. o godz. 8.00.

 8. Przyszła niedziela 6 GRUDNIA to wielkie święto całej naszej wspólnoty parafialnej. Tego dnia przypada 100. rocznica poświęcenia kościoła świętej rodziny w pile. Na mszy św. o godz. 11.00 zakończymy uroczyste obchody jubileuszowego roku. Eucharystia będzie odprawiana w języku łacińskim, celebrowana przez ks. inspektora Marka Chmielewskiego. Na ławkach będą specjalnie przygotowane książeczki z łacińskim i polskim tekstem mszy.

  Przez całą przyszłą niedzielę będzie wyłożona specjalna pamiątkowa księga stulecia. Warto zostawić w niej pamiątkowy, historyczny wpis dla przyszłych pokoleń.

  Przypominamy również, że najbliższy tydzień do 6 grudnia włącznie to ostatni czas, kiedy można zyskiwać w naszym kościele odpusty zupełne dla siebie lub dla zmarłych. Skorzystajmy z tej wyjątkowej możliwości, udzielonej specjalnie naszej parafii przez papieża Franciszka.

 9. Również w przyszłą niedzielę, 6 grudnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji pracowników i ich rodzin firm: Exalo Driling, „Nafta – Trans”, Oddział Geologii oraz emerytów i rencistów, z racji wspomnienia św. Barbary, patronki górników.

 10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o 15.00.

 11. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o bramie miłosierdzia oraz artykuły o islamistach we Francji.

 12. Biuro Radia Maryja organizuje 5 grudnia pielgrzymkę do Torunia w 24. rocznicę powstania Radia Maryja.

 13. Zapraszamy na film fabularny o papieżu pt. „Franciszek”. Projekcje w kinie Helios do czwartku o godz. 12.30. Cena biletu na hasło „Nazaret” wynosi 13 zł. Polecamy.

 14. Przed kościołem, w kancelarii i biurze Radia Maryja są rozprowadzane opłatki wigilijne i świece bożonarodzeniowe Caritas. W sklepiku można zaopatrzyć się w kartki świąteczne i kalendarze na 2016 rok.

 15. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz misji w Rosji. Ks. Mateusz zbiera je z tyłu kościoła przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

 16. Biblioteka „Świętej Rodziny” jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy książkę pt. „Czarna księga prześladowań chrześcijan w świecie. Cała prawda o najbardziej prześladowanej religii na świecie”.

[/fancy_numbers]